16.8 C
Jindřichův Hradec
24.07. 2024
Články

Fotila Amálie Buřilová: Slavnostní poděkování Romanu Pišnému

Ve čtvrtek 20. listopadu 2014 dopoledne se v refektáři Muzea fotografie a moderních obrazových médií uskutečnilo slavnostní přijetí Romana Pišného starostou města Stanislavem Mrvkou.

Fotila Amálie Buřilová: Slavnostní poděkování Romanu PišnémuRoman Pišný byl oceněný jako nejlepší Zdravotně postižený zaměstnanec roku 2014 na otevřeném trhu práce. Do této celostátní soutěže ho nominovalo město Jindřichův Hradec za Jindřichohradecký zpravodaj. Pan Pišný se bohužel kvůli svému handicapu nemohl zúčastnit říjnového slavnostního předání první ceny v Praze na Staroměstské radnici, z tohoto důvodu uspořádalo město Jindřichův Hradec poděkování touto formou. Na akci se sešli lidé Romanovi přátelé a především zástupci sportovních organizací a médií, se kterými spolupracuje.

Roman Pišný se podepsal do pamětní knihy města, dále obdržel od starosty Mrvky Cenu města Jindřichův Hradec, děkovný list, od redakční rady Jindřichohradeckého zpravodaje velký dárkový koš a dále spoustu darů od sportovních organizací.

Roman již řadu let bojuje s progresivní svalovou dystrofií Beckerova typu, je kvadruplegikem s kontinuálním napojením na plicní ventilátor. Ani taková diagnóza mu však nezabránila v tom, aby neustále pracoval a věnoval prakticky veškerý čas své největší zálibě – sportu. Do soutěže ho za město Jindřichův Hradec a konkrétně za Jindřichohradecký zpravodaj jmenovala Marcela Kozlová. Právě pro zpravodaj a také internetové stránky města Jindřichův Hradec Roman zpracovává kompletní servis. Kromě toho je také externím redaktorem Jindřichohradeckého deníku, dodavatelem obrazového zpravodajství Týdeníku Jindřichohradecka a také externím zpravodajem pro okres Jindřichův Hradec na portálech Jihočeský sport a Jihočeský fotbal.

Text: Archiv města J. Hradec

Foto: Amálie Buřilová