4.8 C
Jindřichův Hradec
28.03. 2024
Sportovní zprávy

František Linduška si doběhl pro 12. místo na Evropském poháru v portugalské Quarteiře

Další skvělý výsledek předvedl František Linduška z TCV J.Hradec na závodě v Portugalsku a zde vám přinášíme jeho zhodnocení závodu.

Po úspěšném prvním závodě na Kanárských ostrovech jsem byl v dobrém naladění a od počátku jsem se cítil dobře. Plavání v rozbouřeném oceánu bylo opět velmi selektivní, ale i tak se mi podařilo vylézt z vody těsně za čelem závodu. Následoval celkem náročný výběh po písku do prvního depa a první kilometry na kole, kdy jsme společně s francouzským závodníkem sjížděli skupinu před námi.

Za prvních 5 min cyklistiky jsem měl průměr 370 wattů a to jsem byl uklizený v háku za Francouzem! Nicméně rozhodnutí s ním jet se nakonec vyplatilo, protože jsme si nakonec docvakli skupinku asi 8 závodníků před námi, která spolupracovala a držela si od čela zhruba minutový odstup prakticky po celých 40 km. V menším stoupání odpadlo ještě několik závodníků, ale do běhu jsme dojeli víceméně v původní sestavě. 40 km jsme zvládli za 58 minut a pár vteřin.

Věděl jsem, že závěrečných 10 km dokáže ještě se závodem hodně zahýbat, proto jsem nechtěl přepálit začátek a rozběhl závod v rozumném tempu. V prvním okruhu jsem se prodýchal a nastavil svého běžeckého „autopilota“. Zvolené tempo zhruba 3:15 na km se ukázalo jako správný tah, protože už ve druhém okruhu jsem společně s jedním Španělem začínal dobíhat uprchlíky ze skupiny. Na čele se bojovalo o medaile, takže tempo lídrů bylo samozřejmě rychlejší, i tak jsem ale seběhl ještě 2 závodníky a závěrečných 10 km zdolal za 32:51, což je můj suverénně nejlepší běžecký čas na 10 km v triatlonu!

Za konečné 12. místo jsem spokojený, je vidět, že zimní příprava se povedla. Teď mám měsíc od závodění volno, takže bude čas zase něco dotrénovat tak aby hlavní část sezóny byla ještě o trochu lepší než tenhle dobrý start!