0.2 C
26.04. 2024

František Linduška vybojoval 15. místo na ME do 23 let

František linduška - TCV J. Hradec

František Linduška z triatlonového klubu TCV Jindřichův Hradec vybojoval 15. místo na Mistrovství Evropy do 23 let ve Velence a tím se nominoval na Mistrovství Světa v Rotterdamu.

A tady je Františkův komentář k závodu:

„Do závodu jsem nastupoval s očekáváním, že bych chtěl skončit do 16. místa. V hlavě jsem měl závod ME U23 z loňska, kdy jsem měl opravdu dobrou formu, ale bohužel jsem ji nemohl prodat, protože mě zastavil pád na kole a závod jsem tak nedokončil. Motivace do letoška tedy byla veliká, i vzhledem k tomu, že je to mé poslední ME do 23 let. Příští rok už budu závodit jen s elitou. František linduška - TCV J. Hradec

Bohužel přípravu trochu zkomplikoval poslední týden před závodem, kdy mi diagnostikovali astma a zánět průdušek. Dýchací obtíže mě provázely po celý týden, ale před závodem se vše dalo do normálního stavu a já mohl nastoupit relativně zdravý. Nicméně stále visel otazník, jak to nakonec v závodě dopadne a zda-li se něco projeví. Těsně před startem jsem se šel rozcvičit a už tady jsem cítil dobrý tonus v nohách, což je u mě vždy předzvěst formy. Se startovním číslem 31 jsem se tedy postavil na startovní čáru závodu, který byl kvůli vedru odložen na 17 hodinu, ale i tak panovalo v tu dobu 38 stupňů a i voda maďarského jezera Velence byla “krásných” 30,5. V tomto ohledu to bylo opravdu extrémní a některé výpravy zvažovaly, že své závodníky nenechají vůbec odstartovat. Nakonec ale startovalo všech 56 závodníků.

Od začátku se plavalo velice svižně, já jsem vylézal z vody na cca 15 místě a do cyklistiky vyrážel po rychlém depu v čele hlavní skupiny spolu s dalšími českými reprezentanty Červenkou a Olšarem. Před hlavním polem byla ujetá skupinka 5 závodníků, které se ale během 20 km dlouhé a velice technicky náročné trati nepodařilo sjet. Během cyklistiky jsem si stále držel 3.-4. pozici, což bylo vzhledem k mnoha prudkým zatáčkám velice takticky důležité.

Vyhnul jsem se tak nepříjemným sprintům I případným pádům. Do druhého depa jsem přijížděl na čele skupiny se ztrátou půl minuty na uprchlíky. Po super rychlém depu jsem vybíhal na cca 11 pozici, ale během prvního ze dvou běžeckých okruhů jsem 3 místa ztratil a bojoval o 14.-15. místo s ruským závodníkem Kalistartovem. Nakonec rozhodl mírný kopec, kde mě Rus v seběhu přesprintoval do cíle a já bral konečnou 15. pozici. Cíl skončit do 16. místa byl tedy splněn, což pro mě znamená přímou nominaci na zářijové MS v Rotterdamu. To už by teploty mohly být příznivější a mě tedy teď čeká měsíční tréninkový blok, kdy se budu snažit co nejlépe se připravit na vrchol letošní sezóny.“