26.2 C
Jindřichův Hradec
16.07. 2024
Články

Gabča pěstouny našla. Náhradní rodinu hledá PREVENT 99 ročně pro asi stovku jihočeských dětí

Gabča žila s matkou a otcem. Často ale byla svědkem domácího násilí ze strany otce. Později dokázala matka od otce odejít a společně s malou Gábinkou žily v azylovém domě. Když Gabriele náhle maminka zemřela, nikdo ze širší rodiny se o ni nedokázal postarat. Gabču si pěstouni vzali, když jí bylo 9 let. Těžké dětství na Gabče zanechalo rány, ale u milujících pěstounů se jí líbí a ráda by jednou žila jako oni.

Gabriela nerada mluví o minulosti a o tom, co prožívala. Ráda ale mluví o budoucnosti! Plánuje, že bude studovat na střední škole zaměřené na sociální práci, udělá si řidičák a bude bydlet ve svém vysněném domě.

Gabriela nakreslila dům, ve kterém by si jednou přála bydlet. Bude tam prý žít s manželem, ještě ale neví, jestli budou mít děti. Dům bude normálně vybavený a v obýváku bude mít krb.

Zvažujete, že byste dali domov dítěti jako je Gabriela? Kontaktujte nás na email: [email protected] nebo telefonní číslo 727 961 840.

Ročně hledá PREVENT 99 náhradní rodiče pro asi stovku jihočeských dětí. Zamyslete se, jestli zrovna vy nejste ten správný člověk, který by uměl dát domov opuštěnému dítěti. Chceme oslovit nové zájemce a zvýšit počet pěstounů, kterých je v Jihočeském kraji nedostatek.