16.8 C
Jindřichův Hradec
24.07. 2024
Články

Hospicová péče sv. Kleofáše zve na Velikonoční benefiční koncert

Chtěli byste si zpříjemnit velikonoční svátky příjemným a především dobročinným zážitkem? Hospicová péče sv. Kleofáše ve spolupráci s Muzeem fotografie připravila na Zelený čtvrtek 28. března benefiční koncert skupiny X – tet. Koncert se uskuteční od 18 hodin v kapli Máří Magdaleny v Jindřichově Hradci. Na koncert jsme pozvali také naše pozůstalé rodiny, které mají s našimi službami zkušenost. Míst je však dost i pro vás. Jste srdečně zváni!

X-TET je původně čistě vokální / acapellová skupina. Její historie se začala psát na podzim roku 2006. Tehdy pětici tvořili čtyři mladé dámy a jeden kapelník. Před třemi lety obohatili některé písně o nástrojový doprovod v podobě šestistrunné a dvanáctistrunné kytary s kontrabasem a zdvojnásobili tak počet mužů v kapele. V repertoáru však nadále zůstávají i vokální písně bez doprovodu. Barevnost hlasů harmonicky podporují vlastní pětihlasé úpravy, mezi kterými se nachází folkové písně, písně Osvobozeného divadla a spirituály.

X-TET patří mezi stálice naší folkové scény. Hudebníci vystupují na samostatných koncertech, vernisážích, promocích a festivalech po celé naší zemi. V těchto dnech usilovně pracují na novém CD k letošním osmnáctým narozeninám.