13.6 C
Jindřichův Hradec
15.04. 2024
Články

Jindřichohradečtí triatlonisté sbírali úspěchy v Račicích i v Tálíně

Páteční závod dětí zahájil triatlonový festival v Račicích. Hladinu vody veslařského areálu jako první rozvířil aquatlonový závod dětí ve věku 8-9 let. Mezi chlapci vybojoval stříbro Tonda Kovář z jindřichohradeckého klubu TCV J.Hradec.

V 17 hodin vypukl hlavní závod prvního dne račického festivalu. Závod pro kategorie žactva a OPEN probíhal na distancích 200 metrů plavání, 5 kilometrů cyklistiky a kilometr běhu. Zároveň závodníci startovali v intervalu patnácti sekund. Pro žáky byl tento závod kvalifikací na sobotní finále. Nejlépe si mezi mladšími žáky vedl Vojta Gröschl, který finišoval na třetím místě. V téže kategorii doběhl Honza Kovář devátý, Cyril Blažek dvacátý osmý a Vašík Gröschl třicátý pátý. Mezi stejně starými děvčaty skončila na sedmé pozici Kája Kůrková, dvacátá čtvrtá závod dokončila Julča Tourková. V nejstarší dětské kategorii jsme měli pouze jedno zastoupení. Kyrill Goncaruk mezi chlapci vybojoval dvacáté čtvrté místo.

Sobotní program v Račicích začal dopolední kvalifikací dorostenců, juniorů a dospělých. Mezi ženami zazářila Iveta Fairaislová, která skončila na druhé pozici. Na dvacáté místo v kvalifikaci dosáhla Zuzka Pičmanová, dvacátá čtvrtá Nikola Musilová. Mezi muži vybojoval postup do finále A Jirka Fencl. Pouze o dvě pozice a osmnáct sekund utekl postup do finále A jeho bratrovi, Markovi Fenclovi.

Mezi kvalifikací a finálovým závodem byly vloženy finále dětských kategorií. Ve finále A mladších žáků se opět dostal na pódium Vojta Gröschl. I tentokrát z toho byla bronzová příčka. Cyril Blažek a Vašík Gröschl si poté ve finále B doběhli pro deváté, respektive čtrnácté místo. V kategorii mladších žaček vybojovala dvanácté místo Kája Kůrková, Julča Tourková skončila dvacátá pátá. Ve starších žácích dokončil závod Kyrill Gončaruk na dvacátém třetím místě.

V odpoledním finále se zaskvěl skvělým výkonem Jirka Fencl. V plavecké i cyklistické části se pohyboval na samém čele závodu a nakonec z toho bylo jedenácté místo. Ve finále B poté Marek Fencl obsadil skvělé druhé místo. V ženském finále brala Iveta Fairaislová šesté místo, Zuzka Pičmanová místo dvacáté a Nikola Musilová místo dvacáté třetí.

Zároveň se v sobotu uskutečnil druhý závod jihočeského junior cupu. Žlutomodré barvy hájilo v Tálíně celkem deset dětí.

Adrian Král, ročník narození 2015, suverénně vyhrál svojí kategorii. Linda Tischlerová doběhla v kategorii Bc3 na třetím místě. Stejné umístění obsadil mezi stejně starými chlapci Tonda Valda, následovaný Matyášem Jiruškou. Mezi mladšími žáky vybojoval druhé místo Petr Adam, pátý dokončil závod Matěj Kolman. Stříbro mezi staršími žáky získal Pepa Valda. Stupně vítězů v kategorii starších žaček patřily zcela našim barvám. První místo vybojovala Beáta Kučerová, stříbro Tereza Adamová a bronz Kája Kamenická.

V hlavním závodě reprezentovala náš klub pouze Maruška Valdová. V kategorii Z4 skončila těsně pod stupni vítězů.

Neděle patřila v Račicích triatlonovým štafetám. Náš tým reprezentovali celkem tři štafety. Týmy TCV A (Vojta Gröschl, Kája Kůrková a Kyrill Gončaruk) a TCV B (Vašík Gröschl, Julie Turková a Cyril Blažek) reprezentovaly náš tým v žákovských štafetách.

Po žákovských závodech přišly na řadu štafety dospělých. Štafeta dospělých ve složení Jirka Fencl, Iveta Fairaislová a Marek Fencl bojovala celý závod o stupně vítězů. Nakonec z toho bylo smolné čtvrté místo. V obrovské konkurenci, která se ale sešla na startu je i bramborové umístění velký úspěch.

Lucie Tischlerová