21.2 C
Jindřichův Hradec
27.05. 2024
Články

Jindřichův Hradec získal opět zlatý titul „Informační centrum roku 2018“ v Jihočeském kraji

Zlatý titul “Informační centrum roku 2018” v Jihočeském kraji míří do Jindřichova Hradce. Zástupkyně informačního centra ho ve čtvrtek 8.11.2018 přebraly ve Štábním domku Galerie Středočeského kraje

Jindřichův Hradec získal opět zlatý titul "Informační centrum roku 2018" v Jihočeském krajiKutná Hora, zapsaná na listu světového dědictví UNESCO, byla ve dnech 7. – 9. listopadu 2018 hostitelským městem tradičního členského fóra pracovníků turistických informačních center, kterého se zúčastnilo i město Jindřichův Hradec. Vlastní jednání členského fóra se uskutečnilo ve čtvrtek 8.11. v Tylově divadle, ve středu večer a v pátek byl zajištěn doprovodný program členského fóra. Účastníci setkání projednali společné aktivity na rok 2019, seznámili se s novinkami v cestovním ruchu a s činností asociace za uplynulé období.

V rámci členského fóra A.T.I.C. ČR uspořádala taktéž akci, v jejímž průběhu nastoupilo do vlaku Českých drah 126 zaměstnanců turistických informačních center z celé České republiky, aby společně symbolicky ujeli vzdálenost mezi nástupní stanicí Kutná Hora město a cílovou stanicí Kutná Hora-Sedlec. Rekord, který měl za úkol podpořit týmového ducha a společný zájem všech TIC – skvělou informovanost turistů o českých turistických destinacích, byl zapsán do České databanky rekordů.

Dále účastníci absolvovali prohlídku města Kutná Hora, varhanní koncert v katedrále v Sedlci, a společenský večer ve Štábním domku areálu GASK, kde naše město slavnostně přebralo zlatý titul “Informační centrum roku 2018” v Jihočeském kraji.

Zdroj: Město J.Hradec