26.2 C
Jindřichův Hradec
16.07. 2024
Články

Léto v tajemném kostele sv. Jana Křtitele

kostel sv. Jana KřtiteleMuzeum Jindřichohradecka vás zve na noční komentované prohlídky záhadného a pověstmi opředeného gotického kostela sv. Jana Křtitele. Čekají vás opravdu nevšední nástěnné malby, tajemná zákoutí kostela, křížová chodba s gotickou výmalbou, půdní prostory běžně nepřípustné a unikátní výhled na noční Jindřichův Hradec z barokní věže kostela.

Prohlídky začínají každý prázdninový pátek vždy ve 20.00 hodin v termínech 5., 12., 19., 26. července a 2., 9., 16., 23., 30. srpna 2024. Nočním kostelem a areálem bývalého minoritského kláštera vás provedou průvodci historička Mgr. Lenka Dvořáková, historik umění MgA. Jakub Valášek a historik Mgr. Vladislav Burian. Termíny a jména průvodců naleznete na webových stránkách Muzea Jindřichohradecka www.mjh.cz/aktuality.

Vstupenky je nutné zakoupit předem buď online na www.mjh.cz, nebo na pokladně muzea ve Štítného ulici v běžné otevírací době. Cena prohlídky je 150 Kč. V doprovodu dospělých mohou děti na prohlídku od 6 let. Těšíme se s vámi na noční dobrodružství v tomto unikátním historickém objektu.

Iveta Maryšková (NOVUM 07/2024)