25.4 C
Jindřichův Hradec
18.06. 2024
Články

Létu jsme dali sbohem a září je tady se vším všudy | Krafferova zahrada

V Krafferově zahradě jsme se ale rozhodli nenechat to jen tak, a alespoň malinko si prodloužit radost z aktivit i do podzimu.

Budeme doufat, spolu s Vámi, že za námi zavítá i babí léto a počasí nám bude přát.

První zářijový víkend si můžete s Petrem Zemanem procvičit pletení z proutí. Na programu jsou pyramidy, které jsou typickým prvkem anglických zahrad a Vaše zahrada tak získá nádech světové zahradní architektury.

Zahradu si svépomocí můžete doplnit i o kamennou zídku. U workshopu zaměřeného na kamenictví se potkáte se zahradním architektem Honzou Makovičkou, který má s jejich stavbou několikaleté zkušenosti.

Neděle 3. září je věnována floristice. Dopoledne si s Annou Makovičkovou vyzkoušíte jak uvázat stylově kytici z jiřinek. Odpoledne potom netradiční věnec na kovový kruh.

Se zajímavým programem budeme pokračovat 16. -17. září.

V sobotu si s Katkou Simbartlovou z Doteku bylinek, s níž si budete povídat o bylinkách a výrobě mastí, některou také vlastnoručně zkusíte vytvořit.

A pokud raději posloucháte než tvoříte, Petr Zeman Vás pobaví přednáškou Jedovaté houby – aneb poznej svého nepřítele.

V neděli zakončíme září v zahradě Dnem se zahradním architektem, při kterém si po počáteční teorii můžete nechat poradit s vlastním záhonkem, nebo menší částí zahrady.

A pak už se na Vás budeme těšit zase v říjnu.