1.1 C
Jindřichův Hradec
25.04. 2024
Články

Město opět nabídne domácnostem tašky na tříděný odpad

Město Jindřichův Hradec od začátku roku 2020 opět rozdává do domácností tašky na tříděný odpad. Radnice rozdává sadu tašek, která pomůže občanům lépe třídit odpad v jejich domácnosti.

Město zdarma nabízí občanům tašky na tříděný odpadKaždá sada obsahuje 3 kusy opakovaně použitelných tašek, z čehož jedna je určena na sklo, jedna na papír a jedna na plasty. Občanům tak tašky pomohou s tříděním odpadů, jeho shromážděním v domácnosti a usnadní cestu s odpadem ke kontejnerům na tříděný odpad.

Tašky jsou určeny především domácnostem, na které se v loňském roce nedostalo. K vyzvednutí jsou od 2. ledna 2020 na MěÚ v Klášterské ulici při placení poplatku za komunální odpad. Radnice rozdá tentokrát mezi domácnosti celkem 2 300 sad tašek. Do domácnosti je určena jedna sada. Jedinou podmínkou je, aby všichni členové domácnosti měli uhrazené všechny poplatky za komunální odpad, a to i za předchozí roky. Vzhledem k tomu, že tašek je opět k dispozici jen určité množství, bude je radnice rozdávat domácnostem pouze do vyčerpání zásob.

Rovněž nejmenší obyvatelé našeho města ani v příštím roce nepřijdou zkrátka. Pro ně si radnice připravila naučnou hru o třídění odpadu v podobě pexesa, dále puzzle a omalovánky o odpadech.

Vendula Talknerová