26.2 C
Jindřichův Hradec
16.07. 2024
Články

Město zdarma rozdává občanům tašky na tříděný odpad (AKTUÁLNĚ: tašky jsou již rozebrány)

Město Jindřichův Hradec přichystalo pro svoje občany novinku v podobě tašek na tříděný odpad. Radnice zdarma rozdává sadu, která pomůže občanům lépe třídit odpad v jejich domácnosti. Každá sada obsahuje 3 kusy opakovaně použitelných tašek, z čehož jedna je určena na sklo, jedna na papír a jedna na plasty.

Město zdarma nabízí občanům tašky na tříděný odpadObčanům tak tašky pomohou s tříděním odpadů, jeho shromážděním v domácnosti a usnadní cestu s odpadem ke kontejnerům na tříděný odpad.

Tašky jsou k dispozici na MěÚ v Klášterské ulici v kanceláři, kam občané chodí platit poplatek za komunální odpad. Radnice rozdá tento rok mezi domácnosti celkem 1 000 sad tašek. Jedinou podmínkou je, aby všichni členové domácnosti měli uhrazené všechny poplatky za komunální odpad. Kdo tak případné dluhy uhradí, na sadu tašek má rovněž nárok. Poplatek za komunální odpad je možné zaplatit do 31. května. Obyvatelé, kteří mají pro tento rok poplatek již uhrazený, si mohou přijít na úřad pouze pro tašky. Pro jednu domácnost je určena jedna sada tašek.

Zkrátka nepřijdou ani nejmenší obyvatelé města. Pro ně si radnice připravila naučnou hru o třídění odpadu v podobě pexesa. K vyzvednutí bude opět v kanceláři místních poplatků.

Zdroj: Město Jindřichův Hradec


30. 4. 2019 – Tisková zpráva Městského úřadu Jindřichův Hradec

Tašky na tříděný odpad jsou rozebrány, k dispozici je ale naučné pexeso

Informujeme naše občany, že tašky na tříděný odpad jsou pro tento rok již bohužel rozebrány. Obrovský zájem občanů o tyto tašky nás mile překvapil. S dostupným počtem 1000 sad určených pro letošní rok 2019 se však nedostalo na všechny zájemce, proto začátkem příštího roku plánujeme tyto tašky pro domácnosti opět zajistit. Pro malé obyvatele města je v současné době připravena naučná hra o třídění odpadu v podobě pexesa, kterou je možné si vyzvednout v kanceláři místních poplatků za komunální odpad.