10.3 C
Jindřichův Hradec
25.05. 2024
Články

Mimořádné prohlídky Španělského křídla jindřichohradeckého zámku

Státní hrad a zámek Jindřichův Hradec zpřístupní u příležitosti Mezinárodního dne památek a historických sídel návštěvníkům opět něco neobvyklého.

O víkendu 13. a 14. dubna se návštěvníci mohou těšit na mimořádné prohlídky Španělského křídla. Budova má za sebou dlouhou a spletitou stavební historii, která začala ve 14. století a díky nešťastným poškozením při požárech skončila vlastně až rekonstrukcí v 80. letech 20. století. Přes nepohodu, která ji v minulosti mnohokrát potkala, v ní zůstalo zachováno něco cenného a zajímavého z každého období přestaveb a změn. Návštěvníci spatří jindy nepřístupné gotické interiéry, včetně panské světnice ze 14. století a soukromé kaple
Jindřicha IV. nebo jeho reprezentativní kanceláře, tzv. Soudnice, z konce 15. století. Zavítají podzemím také do studny mnoho metrů pod úrovní nádvoří a dozví se více o rekonstrukci zámku. V obou víkendových dnech budou vypraveny dvě prohlídky Španělského křídla, a to v 11:00 a 14:00.

Vstupenky na tyto mimořádné prohlídky nelze zakoupit online, ale je možné udělat rezervaci e-mailem na: [email protected] nebo telefonicky na čísle 777 460 997.

Tomáš Krajník