16.4 C
Jindřichův Hradec
13.04. 2024
Články

Nechyťte se do investiční pasti | EKOMA

Nechyťte se do investiční pasti | EKOMA

Inflace je vysoká a stále více lidí chce ochránit své úspory pomocí investování. To je správný přístup.

Chybou by ale bylo věřit každé investiční příležitosti, jejíž reklama na člověka vyskočí na internetu nebo v médiích.

Vysoce rizikových, nebo vyloženě podvodných nabídek začalo kvůli vyšší poptávce po investování přibývat.

Jak se těmto pastem vyhnout?

Nevěřte historkám o úžasném výnosu v rekordním čase!

Zavolejte nám, poradíme vám, kam investovat!

Jak se nechytit do investičních pastí?

1) Nevěřte pohádkám
Mějte se na pozoru vždy, když vám někdo slibuje astronomické výdělky v podstatě přes noc. Riziko bude příliš vysoké, nebo půjde o podvod.

2) Pozor na zaručené rady
Investování vyžaduje čas a zkušenosti. Raději nevěřte slibům, že z vás někdo po jednom krátkém placeném kurzu udělá investičního experta.

3) Chtějte znát historii
Pokud máte své peníze svěřit investiční firmě nebo fondu, vybírejte takové, které jsou prověřené časem. Chtějte vědět, jak přestály například různé finanční krize v minulosti.

4) Pozor na „prašivé“ dluhopisy
Řada firem si dnes půjčuje formou dluhopisů peníze od veřejnosti. Často to jsou firmy s pochybným fungováním a špatným finančním zdravím. V případě jejich krachu můžete o celou půjčku přijít.

5) Opatrně s kryptoměnami
S různými kryptoměnami se roztrhl pytel a stejně tak s těmi, kteří lákají k jejich nákupu. Velká část kryptoměn nemá žádnou vnitřní hodnotu ani využití. Zbohatnou na nich většinou jen jejich vydavatelé, zatímco majitelům zůstane bezcenné nic.

Vůbec vás nechceme od investování odrazovat. Naopak. Opravdu pro každého jsou dnes dostupné časem prověřené a solidní investiční příležitosti. Pomůžeme vám zorientovat se v investičním světě a případně vybereme řešení, která vám budou vyhovovat. Stačí se ozvat.

(článek je v rámci placené inzerce)

 

EKOMA - Finanční poradna

Ve financích se vyznáme. Odborníci, kteří vám budou radit, mají letité zkušenosti a všechny potřebné certifikační zkoušky. Precizně se orientujeme ve složitých finančních situacích. O své klienty pečujeme dlouhodobě a dokonce finančně vzděláváme jejich děti.