23.06. 2024
Články

Nové služby a projekty knihovny: e-audioknihy, malá technická univerzita

Čtěte ušima! Také městská knihovna se připojuje k oslavám Dnů města Jindřichův Hradec 2024. Pro tuto příležitost připravila ve spolupráci s firmou Palmknihy novou službu půjčování e-audioknih. Poslech e-audioknih (mluvené slovo v elektronické podobě) není vázán na fyzický nosič, nepotřebujete CD přehrávače. Každý čtenář se zaplacenou registrací si z pohodlí domova e-audioknihu může jednoduše stáhnout do svého mobilu či tabletu 24 hodin denně, sedm dní v týdnu. Vracet ji nemusí. E-audiokniha (stejně jako e-kniha) sama po uplynutí výpůjční lhůty 31 dnů ze zařízení zmizí. Na webových stránkách knihovny www.knihjh.cz naleznete všechny potřebné informace. Podívejte se na nabídku e-audioknih v našem on-line katalogu, vyberte si a užijte si příjemný poslech.

Malá technická univerzita (MTU) – je nový projekt na podporu rozvoje technického vzdělávání předškolních dětí a dětí 1.-3. ročníku ZŠ.  Městská knihovna ho nyní ve spolupráci s MAS Česká Kanada v rámci MAP Jindřichův Hradec IV nabízí mateřským školám. Programy MTU hravou formou rozvíjí v dětech jejich technické a logické dovednosti. Jednotlivá témata MTU jsou zpracována tak, aby korespondovala se vzdělávacími cíli RVP (Rámcový vzdělávací program). Děti se zábavnou formou učí samostatnosti, práci ve skupině, logickému myšlení, prostorovému vnímání a jemné motorice. S MTU zároveň probíhají i besedy na dětském oddělení. Školky tak v knihovně mohou prostřednictvím dopoledních programů získat mnoho nových poznatků hravou a poutavou formou. Bližší informace poskytnou pracovníci MAS Česká Kanada nebo knihovnice dětského oddělení centrálního pracoviště knihovny.

V souvislosti s oslavami Dnů města Jindřichův Hradec a Mezinárodního dne dětí připravila knihovna pro malé i větší čtenáře na centrálním oddělení poslední květnový den únikovou hru Případ ztracené knihy. Na pobočce Vajgar proběhne 29.5. oblíbený sraz lovců Pokémonů za účasti zástupce herního klubu Přístav hrdinů.  V rámci pravidelného programu Na kus řeči do knihovny se 27.5. uskuteční také setkání s průvodcem z jindřichohradeckého zámku Filipem Růžičkou.  Novým čtenářům nabídne knihovna ve dnech 31.5. – 1.6. registraci zdarma.

Městská knihovna Jindřichův Hradec