18.5 C
Jindřichův Hradec
23.03. 2023
Články

Novinky z plaveckého bazénu

Děti mohou v říjnu kreslit obrázky pro bazén

Bazén a aquapark Jindřichův HradecV říjnu se v Plaveckém bazénu naplno rozběhly tréninky sportovních klubů a organizací, které navázaly na zářijové zahájení kurzů Plavecké školy Jindřichův Hradec. Zájem o pronájmy drah ve sportovním bazénu 25 metrů s každým rokem stále více převyšuje kapacitu bazénu, a uspokojit všechny požadavky nelze. Téměř stovku zájemců o místa v odpoledních kurzech pro děti od 4 do 15 musela, bohužel, odmítnout, i plavecká škola působící pod hlavičkou městského bazénu.

Plavání pro veřejnost

Pro veřejnost se vedení bazénu podařilo uhájit tradiční večerní časy, a to v úterý od 19.30 hodin a ve středu a ve čtvrtek od 19.00 hodin. V pátek od 13.00 hodin mají návštěvníci k dispozici minimálně polovinu sportovního bazénu (od 19. hodiny vždy všech 6 drah) a o víkendu je až na výjimky bazén k využití celý. Úplnou novinkou je celoroční vyhrazení ranního času od 8.00 do 9.00 hodin vždy v úterý (5 až 6 drah). V říjnu stejná možnost platí i pro pondělí a středu. Detailní informace na: bazen.jh.cz

Vyšší komfort pro děti

Na návštěvníky dětských bazénů čekalo po návratu z prázdnin několik příjemných překvapení v podobě zvýšeného komfortu. Vedle nově vybaveného suchého dětského koutku, který je současně upraven i jako příjemný prostor pro čekání rodičů na své ratolesti, se s kladným ohlasem setkala nová a plně protiskluzová dlažba kolem dětských bazénů. V nejbližší době zde přibude ještě i nová atrakce v podobě skluzavky.

Podzimní prázdniny

Na poslední říjnový víkend a pondělní svátek navážou dvoudenní Podzimní prázdniny, které budou moci děti se svými rodiči strávit právě v jindřichohradeckém bazénu. Otevírací doba bazénu: pondělí 28. října, státní svátek 10.00–20.00 hodin, úterý 29. října 10.00–20.00 hodin, středa 30. října 10.00-20.00 hodin. Ve čtvrtek 31. října se do prostor bazénu vrátí všedních provoz 6.30-21.00 hodin.

Výročí bazénu a soutěž

Plavecký bazén si v listopadu připomene kulaté jubileum 10 let od své modernizace a přístavby. Výročí, které odstartovalo novou epochu bazénu, bylo i hlavním motivem pro vyhlášení 6. ročníku Výtvarné soutěže pro děti do 10 let. Podmínky pro účast na: bazen.jh.cz. Uzávěrka soutěže je stanovena na 1. listopadu a k vyhlášení dojde v pátek 15. listopadu, který se pro veřejnost stane hlavním dnem oslav. Nejzdařilejší výtvory budou vystaveny v prostorách bazénu.

Marcela Kůrková

Nejnovější články

Nahlédněte do praxe s přednáškami Fakulty managementu

Miloslav L

Soutěž v Domě gobelínů s názvem „TEXTILNÍ FANTAZIE“

Miloslav L

Jaro se blíží! | Fotila Amálie

Miloslav L