10.3 C
Jindřichův Hradec
25.05. 2024
Články

Plavecký bazén zůstane v červnu na měsíc uzavřen

Plavecký bazén bude od soboty 1. června uzavřen pro veřejnost. Důvodem jsou stavební práce, které zadalo město Jindřichův Hradec. Ty jsou naplánovány na jeden měsíc, a to tak, aby od 1. července mohl bazén znovu začít sloužit veřejnosti. Červen byl vybrán z důvodu, že patří statisticky k návštěvnicky nejslabším v celém roce, a proto je přerušení provozu z pohledu zájmu uživatelů i ekonomiky nejméně bolestné. Dle vývoje počasí v červnu se předpokládá, že veřejnost dostane náhradou možnost využívat areál venkovního aquaparku.

Firma STAVISERVIS, spol. s r. o., jež zakázku za 1.600.000Kč bez DPH od města vyhrála, bude mít v krytých prostorách za úkol vyměnit jak dlažbu ve sprchách a přilehlých prostorách šaten pro dospělé, tak i v dětských sprchách a v bezbariérové šatně.

Sváteční dny v bazénu

V květnu budou bazény v provozu denně, a to i ve dnech státních svátků 1. a 8. května, které připadají shodně na středu. Všechny bazény včetně dětských zůstanou ve svátečních dnech otevřeny od 10:00 do 20:00 a sauny v suterénu od 14:30 do 21:00. Provoz saun zeštíhlí v květnu na 5 dní. V sobotu 18. května se v bazénu uskuteční závody zdravotně postižených Vajgarský kapr a v sobotu 25. května Letní krajský přebor v plavání mladšího žactva. Obě akce si vyžádají omezení pro veřejnost, v sobotu 25. května bude celodenní. Více informací najdete na: bazen.jh.cz.

S ohledem na červnovou pauzu se v květnu uskuteční také poslední kurzy Plavecké školy Jindřichův Hradec před prázdninami. Týkají se jak dětí samotných, tak rodičů s kojenci a batolaty. A stejně tak i mateřských škol, které nabídku hravé výuky plaveckých dovedností využívají. Na snímku jsou děti z mateřinky v Růžové ulici.

Marcela Kůrková