4 C
Jindřichův Hradec
17.04. 2024
Články

Představujeme trailer k filmu TŘI VRCHY


NA POMEZÍ ČECH A MORAVY

Mezi Javořicí, Čeřínkem a Křemešníkem zní píseň vrchoviny. Vypráví o lidech a krajině, v níž našli svůj domov. O řemesle a soběstačnosti, o zemědělství, o pospolitosti a tradici.
O zemi i o nebi.

Filmem TŘI VRCHY chceme zachytit onu důvěrně známou a jedinečnou atmosféru Českomoravské vysočiny, ukázat její typické rysy a představit pohledy a postoje lidí, kteří zde pracují a žijí.

Tímto snímkem uzavíráme trilogii filmů z prostředí vrchů a hor nacházejících se na jihu České republiky – první film ČESKÁ KANADA VYPRAVUJE (2020) doprovodil svým hlasem Ondřej Vetchý, jeho volné pokračování JEDNA ZEMĚ, JEDEN DOMOV (2022) pak Veronika Khek Kubařová. Ve třetí části se oba herci potkají, aby v symbolické rovině završili vyprávění o vztahu člověka a těchto míst.

Filmovými partnery na straně měst a obcí jsou:
Nový Rychnov, Častrov, Horní Cerekev, Třešť, Popelín a Horní Dubenky

Filmový tým tvoří Petr Pokovba, autor scénáře, hudby a režisér  (https://www.4psounddesign.cz/). Trojici kameramanů z předchozího snímku Jedna země, jeden domov, jejímiž členy jsou Ondřej Pumpr (https://southdrones.cz/), který má společně s  Christianem Pfabiganem (https://ukweli.at/) na starosti pořizování leteckých záběrů a Petrem Milošem ze studia Tripleblackslash (https://www.facebook.com/TripleBackslashStudio/) zabývajícím se zachycováním pozemních cílů, doplnil ještě velký příznivec České Kanady, filmař Jan Kučera z Děčína.

Půjde-li vše dobře a okolnosti budou nakloněny, premiéra filmu se uskuteční v prosinci tohoto roku v Počátkách a Jindřichově Hradci.

Petr Pokovba 

https://ceskakanadavypravuje.cz/
https://www.4psounddesign.cz/
https://www.light47.cz/