10.3 C
Jindřichův Hradec
25.05. 2024
Články

Přijďte si vyběhnout na městskou vyhlídkovou věž

Běž na věž již po pětadvacáté

V sobotu 18. května 2024 se uskuteční již 25. ročník závodu O putovní pohár ředitele Muzea Jindřichohradecka „Běž na věž“, který je součástí oslav mezinárodního Dne muzeí. Loni se stal absolutním vítězem osmnáctiletý student Tomáš Pajer z Jindřichova Hradce s časem 40,91 vteřiny! Vítězem je však úplně každý, kdo se závodů zúčastní a vyběhne či vyjde po točitém kamenném a následně dřevěném schodišti celkem 153 schodů na městskou věž až do výšky 33,5 metrů nad startem.

Rozpis kategorií závodů: dívky do 15 let; chlapci do 15 let; mládež – dívky do 25 let; mládež – chlapci do 25 let; dospělí – ženy nad 25 let; dospělí – muži nad 25 let; mladší senioři – ženy nad 35 let; mladší senioři – muži nad 35 let; starší senioři – ženy nad 45 let; starší senioři – muži nad 45 let; veteráni – ženy a muži nad 55 let.   

Během uplynulých ročníků se akce zúčastnily stovky amatérských i profesionálních sportovců a vyznavačů zdravého pohybu od útlého předškolního věku po zkušené seniory nad sedmdesát let, a to nejen z města nad Vajgarem, ale i dalších míst České a Slovenské republiky. Nikdo ze závodníků neodejde s prázdnou. Vítězové jednotlivých kategorií obdrží keramický pohár z děbolínské dílny Romany Hulíkové, absolutní vítěz získá na jeden rok putovní třicet pět centimetrů vysoký křišťálový pohár ředitele muzea. Každý účastník dostane po sestupu z věže diplom se svým dosaženým časem. Osvěžení nealko nápoji bude sportovce čekat v cíli, možnost občerstvení bude rovněž v Dada clubu. Celou akci bude provázet moderátor Karel Sláma, ozvučení zajistí AV studio Kardašova Řečice, o hudební kulisu se postarají Pouličníci, traťovým komisařem bude opět Vladislav Burian. Budou rovněž připraveni zdravotníci z Oblastního spolku Červeného kříže, i když věříme, že jejich služeb nebude během akce třeba.

Přijďte si s námi vyběhnout na nejvyšší vyhlídkovou věž v Jindřichově Hradci. Nezapomenutelnou odměnou za váš výkon bude výhled po dalekém okolí našeho krásného města nad Vajgarem.

Text a foto: Vladislav Burian – Náhledové foto: Martin Kozák