25.4 C
Jindřichův Hradec
18.06. 2024
Články

Říďa na cestách, aneb pěšky sama přes 900 kilometrů | Charita J.Hradec

Ředitelka jindřichohradecké Charity Karolína Píchová je právě na pěší pouti z Říma do Santa Maria di Leuca. Trasu dlouhou zhruba 930 kilometrů chce ujít sama a zároveň svoji pouť spojuje s charitativním rozměrem a prosí dárce, aby přispěli na lidi na okraji společnosti, kterým Charita Jindřichův Hradec pomáhá.

Letošní dovolenou tráví Karolína Píchová, ředitelka Charita Jindřichův Hradec, v Itálii. Nejde ale rozhodně o tradiční dovolenou. Předsevzala si, že ujde sama s batohem na zádech cestu z Říma do Santa Maria di Leuca, tedy 930 kilometrů. Jde o část trasy známé také jako Via Francingena, která ve z Cantenbury ve Velké Británii do Říma a pak dále až do Santa Maria di Leuca, kde se dávní poutníci naloďovali při cestě do Svaté země.

Trasa, kterou si Karolína Píchová vybrala, je dlouhá 930 kilometrů a vede městy, horami a také po pobřeží. Všechny věci potřebné na cestu si nese v batohu a spokojit se musí s minimem. Základem jejího vybavení jsou kvalitní boty, rychleschnoucí oblečení, spacák, vařič a základní jídlo a voda. Protože se jedná o poutní cestu, vyzvedla si hned na začátku trasy ve Vatikánu poutní pas, kde po cestě získává razítka. Takových poutí má Karolína Píchová za sebou už několik. Vloni takto putovala po Portugalsku.

Postřehy z cesty můžete sledovat na Facebooku Charity Jindřichův Hradec, kde se o své zážitky a fotografiemi dělí v události nazvané Říďa na cestách. Svoji cestu také spojuje s předsevzetím získat peníze pro jindřichohradeckou Charitu, která se stará o lidi na okraji společnosti.

A jak se můžete zapojit vy? Co takhle za každý ujitý kilometr poslat třeba stokorunu a nebo i více 🙂 Stokorunu v dnešní době utratíme velmi snadno… A co takhle ji utratit s myšlenkou, že může někomu pomoci?  „Chtěla bych Vás tedy pozvat, abyste touto formou vyrazili na pouť společně se mnou!“ láká Karolína Píchová. A jak peníze na podpory Charity Jindřichův Hradec poslat? Stačí otevřít výzvu na Darujme.cz a přispět. Děkujeme!

https://www.darujme.cz/vyzva/1203848#vyzva