13.8 C
26.04. 2024

TCV J. Hradec na triatlonovém víkendu v Karlových Varech

Ve dnech 1 – 3. 9. 2017 proběhl v Karlových Varech největší triatlonový svátek v ČR. V pátek za deštivého počasí na koupališti Rolava bojovali žáci. V nejmladší kategorii dívek do osmi let se na nejvyšší stupeň postavila Linda Tischlerová, která si tak sama tímto vítězstvím nadělila dárek ke svému svátku. V kategorii starších žáků vybojoval 16. místo Matyáš Němec.

TCV J. Hradec na triatlonovém víkendu v Karlových VarechStarší žačky TCV reprezentovaly Tereza Duchková (12) a Lucie Tischlerová (13).

Páteční závod byl Mistrovství ČR v kategoriích dorostu a juniorů. V dorostu vybojoval bronz Jindra Stříhavka a kategorii juniorek Iveta Fairaislová nikoho nenechala na pochybách o svém návratu do závodního kolotoče a suverénním výkonem vybojovala zlato. Jan Trutna ze zdravotních důvodů svůj závod v kategorii juniorů nedokončil.

Vyvrcholením triatlonového víkendu byl závod Světového poháru v triatlonu. V hlavní kategorii mužského závodu startoval František Linduška. Po plavání na krásném patnáctém místě, ale náročná cyklistická trať mu sebrala hodně sil, což se projevilo na běhu. Jeho 33. místo je ale zatím nejlepším umístěním na závodech SP.