25.8 C
Jindřichův Hradec
16.07. 2024
Články

V Krafferově zahradě vás čeká divadelní sobota

Letošní léto v zahradě zahájíme akcí Děláme drama. A co to vlastně je? Jednodenní divadelní festival v kulisách zahrady a navíc pro všechny věkové kategorie. Pojďme se podívat na to, co všechno za jednu sobotu stihneme.

Pět představení, které probíhají během dne v několika časech tak, aby si mohl vybrat každý, zahájí v 10 hodin Eliščiny pohádky z pera divadla Já to jsem. Vyprávění je o princezně, princi, skřítcích, draku a neopodstatněném strachu (Sovy nejsou tím, čím se zdají být. Ne všechno, co se třpytí, je zlato. Ne každý pes, co štěká, kouše.) a je vhodné už pro děti od 3let.

Odpoledne se můžete s většími dětmi(od 4 let) vydat na představení Madremonte, které vypráví o zemi, jenž se jmenuje Kolumbie, je to tajemné místo, kde se hory dotýkají nebes. Tam se rodí všechny vody, ze kterých pochází veškerý život. O pečující, milující, starostlivé, přísné, ale spravedlivé matce nás všech – Madremonte – matce přírodě.

Ve dvou termínech od 14 a 16 hodin.

Nezapomněli jsme ale ani na dospěláky, pro které zahrají v termínech od 17 a 18:30 také umělci divadla Mikro-teatro, a to přestavení Darwinova želva. Jedná se o ČESKOU PREMIÉRU hry současného španělského dramatika Juana Mayorgy, jenž je nositelem několika ocenění, z nichž nejvýznamnější je Národní cena za dramatickou literaturu (2013). Příběh vypráví o profesorovi současných dějin, za kterým přichází na návštěvu záhadná stará žena, která o sobě tvrdí, že si ji jako želvu odvezl z Galapág Charles Darwin. Nabídne profesorovi svou verzi dějin. Loutková inscenace akcentuje vztah člověka a přírody a nabízí satirický pohled na povahu druhu Homo sapiens, který se navzdory svému stáří ve své nepoučitelnosti neustále cyklí.

A protože jsme sami rodiči, jako bonus jsou připraveny během dospěláckých představení hrací dílničky pro děti od Hračkytoč! Ty se ostatně dají navštívit už od 11 dopoledne a je vypsáno několik termínů, ze kterých si můžete vybrat a ze kterých nebudete děti moct dostat domů 😊

Součástí doprovodného programu je i workshop krasopsaní s Terezou Floriánovou ze Psaní je hraní, nebo zahradnický. Dokonce i workshop pohybově- divadelní, v jehož rámci se budeme zabývat tělem, jakožto nástrojem, který svou presencí může ovlivňovat své okolí. Ten povede lektorka Barbora Ptáčková.

Vše budeme sledovat s dobrým pitím – kávou, pivem, limem a zákuskem od Oat.milk.klara v ruce.

Moc se těšíme, na akci i na Vás návštěvníky. Vstupenky s podrobným programem najdete na našem webu www.krafferovazahrada.cz