16.8 C
Jindřichův Hradec
24.07. 2024
Články

Velikonoční veselice bude letos i s jarmarkem

Foto: Martin Kozák

Příchod Velikonoc letos oslavíme společným průvodem, který v sobotu 23. března v 9.30 hodin před budovou muzea ve Štítného ulici rozpohybuje dětský rytmický soubor Hakuna Matata a dále procesí zamíří Panskou ulicí na náměstí Míru, kde bude letošní novinkou Velikonoční jarmark s workshopy pro děti pořádaný městem Jindřichův Hradec. Vyvrcholením průvodu bude usazení nazdobeného Kraslicovníku na náměstí Míru za doprovodu bubnů, zpěvu a tance Krojové družiny z Jarošova nad Nežárkou a animace okřídlenců na chůdách z Divadla Studna.

Ve 13.00 hodin na náměstí vystoupí Krojová družina z Jarošova nad Nežárkou s programem ,,Česká beseda“.

Programy v areálu minoritského kláštera začínají v 10.00 hodin a potrvají do 16.00 hodin. Pro děti i dospělé bude připravena veliká řada dílniček, na kterých si budete moci vyrobit nejen nejrůznější velikonoční dekorace z rozličných materiálů, ale také uplést velikonoční pomlázku, upéct jidáše a vyzkoušet i tradiční techniku batikování voskem při zdobení kraslic. Proutky, vajíčka a vše ostatní potřebné bude pro zájemce k dispozici na místě. Můžete nahlédnout pod ruce sklářskému mistru, který přímo před vámi vyrobí skleněné figurky, anebo zavzpomínat na dětství u stánku s tradičními dřevěnými hračkami ze Stráže nad Nežárkou. Potěšte sebe, blízké i prodejce nákupem na velikonočních trzích chráněných dílen místních i z okolí. Své výrobky nabídnou ke koupi místní Výchovný ústav a Otevřená okna, Domov Kopretina z Černovic, Nazaret z Borovan a mnoho dalších tvůrčích nadšenců.

Ve 13.30 hodin se můžete těšit na divadelní představení Divadla Studna v barokní kapli Nanebevzetí Panny Marie. Roztančí vás a rozezpívá známá cimbálová kapela Notečka a dlouhoruký harmonikář Ondra Vácha, který bude akci hudebně doprovázet. Těšíme se na vás a věříme, že si nenecháte ujít příjemně strávenou sobotu!

Helena Svobodová (NOVUM 2024/03) – Foto: Martin Kozák