18.6 C
Jindřichův Hradec
18.07. 2024
Články

Výstava na Staré radnici představí to nejlepší z moderní české architektury

Výstava na Staré radnici představí to nejlepší z moderní české architektury

Česká cena za architekturu: to nejlepší z posledních let – projekty realizované z veřejného rozpočtu je výstavou toho nejlepšího, co na poli architektury za poslední léta v České republice vzniklo. Výstava bude zahájena vernisáží 2. dubna 2024 v 17:00 a k vidění bude v galerii Výstavního domu Stará radnice do 28. dubna 2024.

V návaznosti na výstavu „Litomyšl hlavní město současné české architektury“, kterou bylo možné do konce února zhlédnout v Muzeu fotografie, je zde další porce staveb. Jak již název napovídá, jedná se o soutěž celonárodní, a tak bude možno si prohlédnout úroveň výstavby z vícero krajů. Stejně tak je zajímavý fakt, že soutěž není dělena do kategorií. Spatřit tak můžete vše, od staveb bytových domů, až po lávku, která byla oceněna v minulém roce, a stojí právě v Litomyšli. Důležitá zmínka je k hodnocení projektů, ty totiž posuzuje mezinárodní porota, složená z expertů na oblast architektury a urbanismu.

Popularita kvalitní architektury stále roste. Na putovní výstavě tak bylo v loňském roce možno poslechnout si uvítací slovo předsedy Senátu PČR a galavečer z předávání cen v loňském roce přenášela Česká televize. Tato krátká sumarizace ukazuje směřování společnosti a fakt, že ani Jindřichův Hradec nezůstává stranou. Tedy na viděnou na výstavě.

Lukáš Soukup

 

Stará radnice v Jindřichově Hradci