19.8 C
Jindřichův Hradec
12.04. 2024
Články

Výtvarná soutěž připomíná historii bazénu

Výtvarná soutěž připomíná historii bazénu

Jubilejní 5. ročník Výtvarné soutěže, kterou při příležitosti výročí modernizace bazénu vyhlašuje Plavecký bazén Jindřichův Hradec, zná své vítěze.

Porota složená z pracovníků bazénu vybrala v pěti věkových kategoriích vždy jednoho vítěze mezi dívkami a chlapci. Kategorie do 5 let: Rosalie Loudínová z Nové Bystřice, shodný počet bodů Vojtěch Kopecký z J. Hradce a František Sláma z Třebějic. Kategorie 6 let: Amálie Ficová z J. Hradce, Čenda Chramosta z Tučap. Kategorie 7 let: shodný počet bodů Fanynka Háková z Dolní Radouně (JH) a Kateřina Ivanov z J. Hradce (ze slavnostního vyhlášení omluvena), Šimon Vrba z Horní Lhoty. Kategorie 8 let: Nelly Henzlová z J. Hradce (4. ZŠ), Jan Tětiva z J. Hradce. Kategorie 9 až 10 let: Alena Lorencová z J. Hradce, Ondřej Novák z Horní Lhoty.

Od rekonstrukce a přístavby městského vodního stánku uplynulo letos v listopadu již 9 let. Nová epocha přinesla významný vzestup návštěvnosti, jež se ustálila na denním průměru 800 osob. Díky tomu v posledních letech opakovaně překonala magickou čtvrtmilionovou hranici za rok, což jindřichohradecký bazén řadí na pozici jedničky v Jihočeském kraji.

Vítězné a další nejvýše hodnocené obrázky z 5. ročníku Výtvarné soutěže budou v předvánočním čase vystaveny ve vestibulu plaveckého bazénu a celoročně originálním způsobem zdobit jeho prostory. Mozaiku z vítězných výtvorů na památku obdrželi starosta Stanislav Mrvka i jednatel SMJH Ivo Ježek. Marcela Kůrková

Marcela Kůrková
Foto: Jan Škrle