16.1 C
Jindřichův Hradec
23.06. 2024
Články

Vzdělávací a kulturní centrum nabízí bohatý program v rámci Dnů města Jindřichův Hradec

Muzeum fotografie a moderních obrazových médií se ke Dnům města JH připojí v sobotu 1. června. Od 10 do 17 hodin pořádáme Den dětí a Báječný jarmark. Připravené budou dílničky, tvoření pro děti, zábavné atrakce v muzejní zahradě a letní fotografování ve stylu Rozmarného léta. V ambitech a na nádvoří bude mnoho českých řemeslníků a prodejců nabízet své rukodělné výrobky a slané i sladké občerstvení.

Dům gobelínů, kulturních tradic a řemesel v sobotu 1. června od 10 do 17 hodin připravuje v rámci Dnů města JH zábavné tkaní pro děti. Vyzkoušíte si u nás tkaní na kolíkových a čtyřlistových stavech. Budou připraveny řemeslné dílny ve stylu String art. V každou celou hodinu nabídneme komentovanou prohlídku.

V sobotu 1. června od 14 do 22 hodin se ke Dnům města JH připojí i Hvězdárna a planetárium prof. Fr. Nušla. Připravené budou moderované pořady s promítáním filmů v planetáriu (15.00 Se zvířátky o vesmíru, 18.00 Napříč sluneční soustavou, 20.00 Horký energetický vesmír), pozorování oblohy a chybět nebude ani virtuální realita. V 16.30 se můžete zapojit do astronomického kvízu o ceny.