22.4 C
Jindřichův Hradec
19.07. 2024
Články

Adiktologická konference Jihočeského kraje ukázala nové výzvy v léčbě závislostí | PREVENT 99

Spojení zážitku z galerie umění s doléčováním závislostí nebo individuální terapie poskytovaná klientům přímo v terénu. To jsou jen některé z námětů příspěvků, které zazněly na Adiktologické konferenci Jihočeského kraje. Ve spolupráci s Jihočeským krajem pořádal PREVENT 99 setkání odborníků na prevenci a léčbu závislostí.

 Adiktologická konference Jihočeského kraje je prestižní akce, na které se každoročně setkávají odborníci z celé republiky. V pořadí XVI. ročník se konal ve dnech od 18. do 20.10.2023 v LH Parkhotelu Hluboká nad Vltavou.

Třídenní program se skládal z workshopů a vystoupení přednášejících na téma příležitosti a úskalí v oblasti adiktologie. Letošního ročníku se zúčastnili také zahraniční hosté. Zazněly příspěvky z Německa a Velké Británie.

„Za šestnáct let existence si konference vybudovala silné renomé. Těší nás, kolik máme kladných ohlasů od účastníků,“ říká Martin Klajn, ředitel sekce Služeb pro rodiny a děti PREVENT 99. „Letošní program byl opět velmi pestrý. Příspěvky přiblížily  problematiku z různých úhlů pohledu a přinesly širokou škálu profesních zkušeností,“ dodává.

Pořadatel konference, PREVENT 99, je největší poskytovatel adiktologických služeb v Jihočeském kraji. S klienty pracuje na několika úrovních léčby, od terénních služeb přes ambulantní až po rezidenční doléčovací program a pokrývá i oblast nelátkových závislostí, mezi které patří např. gambling nebo sázení. „Adiktologické služby ukazují, že závislost se dá zvládnout a pomáhat závislým je důležité,“ vysvětluje Martin Klajn.

XVI. ročník  Adiktologické konference Jihočeského kraje se konal pod záštitou doc. Ing. Lucie Kozlové, Ph.D., náměstkyně hejtmana Jihočeského kraje pro sociální oblast, vědu a výzkum, e-government. Generálním partnerem byla společnost AbbVie, dalšími partnery IMMOMEDICAL CZ s.r.o, Asociace poskytovatelů adiktologických služeb, Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR, město Hluboká nad Vltavou a Úřad vlády ČR.