16.4 C
Jindřichův Hradec
13.04. 2024
Články

Čas plný nových výzev | Otevřená OKNA

Motto:

„Díky výzvám o sobě zjistíte věci, v něž jste nikdy opravdu nevěřili. Jsou tím, co uvede věci do pohybu, tím, díky čemu se dostanete za hranice obvyklého.“  Cicely Tyson

Vzhledem k tomu, že začal další rok soužití se Spící kráskou, učíme se stále novým věcem a náš sociálnický slovník je čím dál více obohacován pojmy ze stavebnictví, údržby zeleně, technologií k izolaci a odvodnění starých domů….. Jsou to věci, o kterých se nám ani nezdálo. Leč velkorysý dar pana Spitzera uvedl věci do pohybu a nás zaujal i povzbudil výše uvedený citát….. Cicely Tyson, jak mi napověděl strýček Google, byla americká herečka, která obdržela řadu cen, včetně čestného Oscara za celoživotní dílo. Dáma to byla usilovná a tudíž velmi inspirativní. A bezesporu ji její ceny povzbuzovaly v další činnosti.

Dnes se Vám chceme pochlubit s jedním velikým povzbuzením, kterého se nám dostalo v lednu tohoto roku. Je jím ocenění ANDĚL od hejtmana Jihočeského kraje. Toto ocenění poskytuje hejtman jednou za dva roky osobě, organizaci, která se dlouhodobě vyznačuje pozitivním vztahem k osobám se  zdravotním postižením, a to v oblasti vzdělávání, zaměstnávání a volného času. Ocenění dostala ředitelka i celá organizace. Jeho součástí je certifikát a keramická soška andělky. Pojmenovali jsme ji Filoménka, neboť to jméno znamená „Láska k moudrosti“. A moudrost v současné době potřebujeme více, než kdy jindy. Ocenění přišlo v situaci, kdy prožíváme velké radosti, ale také veliké starosti. A každá dobrá vůle, každá podpora i ocenění je nám velikou posilou. Chceme za ně moc poděkovat! Naše díky dnes putují také na ZŠ Kunžak a na Gymnázium Vítězslava Nováka v Jindřichově Hradci. Obě tyto organizace nás v lednu pozvaly na besedu a mohli jsme zde žáky, případně rodiče a učitele, seznámit s naší dvacetiletou historií a ovocem našeho snažení. Žáci obou organizací nás také finančně podpořili formou výtěžku z koncertů a jarmarků. Již jsme pořídili avizovaný křovinořez, podpora žáků z Kunžaku se stane součástí úhrad za opravu vily v Radouňce. Zahájení opravy je plánováno na duben a bude hrazena převážně z výtěžků Adventního koncertu. Psycholog Maslow v jedné knize říká, že nejplněji žije člověk tehdy, když se učí novým věcem. V tomto směru tedy žijeme opravdu velmi plně. A Vám všem, kteří nám v této plnosti fandíte, moc děkujeme. Buďte s námi i nadále, moc nás to povzbuzuje!

Drahomíra Blažková – Otevřená OKNA