13.8 C
Jindřichův Hradec
16.06. 2024
Články

Designové trhy MINT Market se vrací do Jindřichova Hradce v rámci akce Advent v Muzeu

Moderně pojaté trhy se svěží módou, šperky, designem, delikatesami, kosmetikou a dalšími poctivě zpracovanými výrobky, které poskytují prostor menším a začínajícím návrhářům, tvůrcům a všem nadšencům, kteří se zkouší postavit na vlastní nohy – to je MINT Market. Pokud necháváte vánoční dárky na poslední chvíli, letos to nebude problém. Ty nejlepší a nejoriginálnější věci pořídíte totiž víkend před Štědrým dnem. V sobotu 16. prosince se v prostorách Muzea fotografie a moderních obrazových médií v Jindřichově Hradci představí několik desítek pečlivě vybraných značek z celé České republiky a Slovenska. Návštěvníci tak budou moct pořídit lokálně vyrobené dárky, které pod stromečkem udělají zaručeně radost. A to vše navíc v pohodové atmosféře, bez stresu nákupních center a s dobrou kávou nebo něčím na zub v ruce. Vstup je od 10:00 do 18:00 a jako vždy zdarma a bez bariér.

Současně bude v Muzeu fotografie a MOM probíhat akce Adventní v muzeu. Pro návštěvníky bude připraveno  fotografování ve vánočním duchu v muzejním ateliéru, tvůrčí dílničky pro děti a ukázky řemesel. K vidění budou skláři, kovář, košíkář nebo včelař. Děti i dospělí zájemci si budou moci ozdobit vánoční perníčky, vytvořit si hračky ze dřeva, využít možnost „dětského tetování“ nebo navštívit Luďkovu HRAČKOLNU. Nebude chybět ani výroba šperků, oblíbené malování na obličej a tvoření pro malé i velké z drceného skla nebo foukání barev. Po celou dobu programu bude pro návštěvníky otevřena Muzejní kavárna, kde bude možné si vychutnat kromě dobré kávy i vánoční medovinu, svařák a pro malé návštěvníky nebude chybět dětský punč. Program bude probíhat od 10:00 – 17:00 hodin.

________________________________________________________________________

Za MINT Marketem stojí parta lidí, kteří pořádají úspěšné designové trhy už od roku 2010 a jako jediní vozí moderní a udržitelné zboží v rámci svých akcí po celé České republice. To, co začalo jako nápad pár nadšenců, kteří chtěli vytvořit pro sebe a své kamarády místo, kde budou moct prodávat vlastní značky, je v současné době alternativa nákupním centrům a platforma sdružující více než 1200 kreativců a malých firem pořádající pravidelné akce ve dvou desítkách měst. Trhy jsou známé svou přátelskou uvolněnou atmosférou a širokým výběrem fair-trade, eko, bio, zerowaste nebo upcycled výrobků. Designeři zase rádi využijí příležitosti prezentovat svoje výrobky širokému publiku, aniž by tomu museli věnovat všechen svůj čas nebo prostředky. „Podpora malých a lokálních značek je od samého začátku jednou ze základních myšlenek našeho projektu,“ dodává principálka Lenka Šašková. V roce 2022 se konalo celkem 57 prodejních dní v rámci 38 MINT Marketů. Celkem se za 13 let existence uskutečnilo už více než 300 akcí, které navštívilo přes 1 200 000 návštěvníků.

Seznam prodejců, aktuality a bližší informace najdete na webu https://www.mintmarket.cz/cs/trh/jindrichuv-hradec-3 ve Facebookové události https://fb.me/e/3PYjEYips nebo na Instagramu www.instagram.com/mintmarket.cz