20.2 C
Jindřichův Hradec
20.06. 2024
Články

Dozrál nyní čas na hypotéku? Známe odpověď | HYPOLIFE

Pořídit si vysněný dům nebo byt. Přestěhovat se do vlastního a mít bydlení jednou provždy vyřešené. Takový sen má mnoho Čechů. Plní si ho často s pomocí hypotéky. Kdy je ale na hypotéku vhodná doba?

Hypotéka vám zásadně usnadní cestu k pořízení nemovitosti. Je to ale závazek na pár desítek let. Opravdu se proto vyplatí správně načasovat. Pomůžeme vám posoudit několik faktorů, abyste měli dobrý start a  s hypotékou se vám v klidu žilo.

Které faktory vám pomohou se ohledně koupě nemovitosti správně rozhodnout?

·        Vývoj cen nemovitostí

·        Výše a vývoj úrokových sazeb hypotečních úvěrů

·        Vlastní úspory a plánované výdaje

·        Finanční zdraví

·        Potřeba řešit bydlení

Při řešení bydlení se vyplatí neřídit se jen touhou po vlastní střeše nad hlavou, ale nechat si svou situaci posoudit odborníkem.  Ten s vámi projde vhodný postup a vezme v potaz vaše aktuální potřeby, životní plány a zohlední i výhled na vývoj hypotečního a nemovitostního trhu.

S čímkoliv z výše uvedeného vám díky našim mnohaletým zkušenostem poradíme. Vývoj na nemovitostním a hypotečním trhu sledujeme dennodenně, známe probíhající trendy a vaši situaci dokážeme vyhodnotit a vše správně načasovat. Na co se zaměříme?

Ukážeme vám, kam směřuje vývoj

Úroky jsou u hypoték dnes vyšší, než bývalo v předchozím desetiletí zvykem. I to je důvod, proč hypotéku dobře zvážit. Realitní trh je v posledních letech mimořádně pestrý a my se společně podíváme, jaká je aktuální situace a co se dá v budoucnu očekávat právě u typu nemovitosti, kterou hledáte, a jakou podle toho zvolit strategii.

Nechejte úspory pracovat

Dalším důležitým faktorem je výše vašich úspor. I na hypotéku je potřeba mít našetřeno. Abyste na případnou hypotéku dosáhli, musíte část nákupu nemovitosti financovat z vlastní kapsy, nejčastěji je to dnes 20 %. U nemovitosti za pět milionů korun je to rovný milion.

I pokud máte vytvořeny dostatečné úspory, tak může být vhodnější ověřit, jestli je na nákup nemovitosti správný čas. Třeba se zrovna ve vašem případě vyplatí počkat si na nižší hypoteční sazbu nebo výhodnější cenu nemovitosti a mezitím najít vhodné „útočiště“ pro vaše úspory.

Stavějte své bohatství na pevných základech

Mějte jistotu, že vám nemoc, úraz nebo škoda na majetku nezničí vaše plány.  Velmi bychom vám proto doporučili i kontrolu vašich stávajících pojistných smluv. I v tomto ohledu vám rádi pomůžeme a využijeme naše detailní znalosti o pojištění napříč českým trhem.

Bez pojištění je budování vlastního majetku jako stavění domu na vratkých základech. Vážná nemoc, sportovní úraz nebo třeba škoda na autě mohou vašimi úsporami výrazně otřást. Když vám bude krýt záda kvalitní pojištění, nebudete muset sahat na své úspory, které se budou moct dál zhodnocovat.

A to nemluvíme o době, kdy už člověk hypotéku má. Mít pak životní pojistku, aby nezůstala rodina při splácení odkázaná jen na příjem jednoho z rodičů, je v podstatě nutnost.

Sečteno, podtrženo

Hypotéka je tak trochu vytrvalostní závod. A to, co uděláte před startem, významně ovlivní, jak dobře se vám poběží. Určitě se proto vyplatí „předzávodní“ příprava, kdy si sednete a v klidu se rozmyslíte, jestli je už čas vyrazit, máte vše potřebné a jestli se přeci jen nemůžete dostat ještě do lepší formy.

Doporučujeme proto tento postup:

1)     Poraďte se, jaká je situace na trhu a jestli je teď vhodná doba pro nákup nemovitosti, kterou hledáte.

2)     Nechejte své úspory rozumně zhodnocovat, ať máte na hypotéku našetřeno.

3)     Zkontrolujte, že vás nerozhodí nenadálé události a můžete se opřít o kvalitní pojištění.

S každým z těchto bodů vám dokážeme poradit a doporučit vhodné řešení, které bude vyhovovat přesně vaší individuální situaci.