1.1 C
Jindřichův Hradec
25.04. 2024
Články

Filip, 9 let | Příběhy dětí, které přicházejí do pěstounské péče

Ročně hledá PREVENT 99 náhradní rodiče pro asi stovku jihočeských dětí. Do náhradní péče se dostávají děti s různými životními příběhy. Jeden z nich si můžete přečíst a zamyslet se, jestli zrovna vy nejste ten správný člověk, který by uměl dát domov opuštěnému dítěti. 

Filip, 9 let

Filípek se dostal k adoptivním rodičům z kojeneckého ústavu, tam strávil dlouhých osm týdnů jeho života. Jeho biologická maminka ho porodila, nechala v nemocnici a odešla – Filip teda vůbec neví, proč ho tam maminka nechala a jaká vlastně byla.

V devíti letech začal Filípek více přemýšlet o mámě, které se narodil. Měl velkou potřebu ji najít a chtěl vědět, jak jeho biologická máma vypadá. A chtěl, aby ona viděla jeho! Chtěl jí ukázat, jaký z něj vyrostl hezký a šikovný kluk a chtěl jí říct, že udělala velkou chybu, když ho nechala v porodnici a utekla. Přestože kreslení nesnáší, namaloval obrázek své biologické mámy tak, jak si ji představuje.

Jak Filip rostl, tak adoptivní rodiče chtěli Filipovi pomoct zodpovědět bílá místa v jeho životě. Kontaktovali jeho biologickou matku a poprosili ji o fotku, ona ale nereagovala. Rodiče mu pomohli najít fotku mámy na sociálních sítích, aby si ji dokázal aspoň představit. Po několika letech se matka ozvala zpět a chtěla se s Filipem setkat – on o to ale už nestál.

Filipovi je dnes 13 let, je to zdravý a veselý kluk, který svým adoptivním rodičům za dobu společného života přinesl spoustu radostí. Občasné průšvihy, jako třeba rozbité sklo ve výplni školních dveří, když si z nich udělali se spolužáky fotbalovou branku, rodiče berou s nadhledem.

Zvažujete, že byste dali domov dítěti jako je Filip? Kontaktujte nás na email: [email protected] nebo telefonní číslo 727 961 840.

Kampaní na podporu pěstounství chceme oslovit nové zájemce a zvýšit počet pěstounů, kterých je v Jihočeském kraji nedostatek.

Náhradní rodinná péče PREVENT

PREVENT 99