23.06. 2024
Články

Klárka a Matěj našli novou rodinu. V jižních Čechách je ale stále hodně dětí, které na pěstouny čekají

Slyšeli jste někdy o tom, že lidé na adopci miminka čekají roky? Příběh Klárky a Matěje ukazuje, že tomu tak vždy není.

Klárka a její bráška Matěj byli opuštěni svou maminkou hned po narození. Matka nechala děti v porodnici a odešla. Klárka se svým bráškou mohli jít rovnou do adopce, ale nikdo si tato dvě miminka nechtěl vzít, protože byla na první pohled trochu jiná než většina.

Pro Klárku a jejího brášku se naštěstí našel milující pár, který si vzal děti do pěstounské péče. Se svými pěstounskými rodiči jsou děti už sedmým rokem. Jsou velmi šikovné a v rodině rozvíjejí svůj talent pro hudbu a pohyb. Pěstouni přijetím Klárky a Matěje do své rodiny nejenže zlomili smutný začátek jejich života, ale také vytvořili prostředí, ve kterém děti mohly rozvíjet své schopnosti, najít bezpečí a domov, který ztratily při opuštění své biologické matky.

Klárka nakreslila žraloka, který má radost, že už chytil dvě ryby a nebude mít hlad. Krab se želvou se mu smějí, protože má velké zuby.

Zvažujete, že byste dali domov dítěti jako je Klárka? Kontaktujte nás na email: [email protected] nebo telefonní číslo 727 961 840.

Ročně hledá PREVENT 99 náhradní rodiče pro asi stovku jihočeských dětí. Zamyslete se, jestli zrovna vy nejste ten správný člověk, který by uměl dát domov opuštěnému dítěti.

Kampaní na podporu pěstounství chceme oslovit nové zájemce a zvýšit počet pěstounů, kterých je v Jihočeském kraji nedostatek.

Kateřina Malečová Suková

 

PREVENT 99 z.ú.