13.8 C
Jindřichův Hradec
16.06. 2024
Články

Nová kniha „Jindřichův Hradec město příběhů“

Takto jednoduše se nazývá kniha vydaná českobudějovickým nakladatelstvím TYP Jiřího Jabulky, už jako pátá publikace věnovaná našemu městu. Kniha v sobě ukrývá třicet zajímavých příběhů, jež jsou doplněny rozsáhlou obrazovou dokumentací.

Na jejím vzniku, počínaje výběrem námětů a konče u obrazových příloh, se spolupodílelo celkem osm autorů – odborných pracovníků Muzea Jindřichohradecka a Státního hradu a zámku v Jindřichově Hradci. Poutavě sepsané příběhy zasahují nejen hluboko do dávné historie města nad Vajgarem, ale věnují se i zásadním událostem, které se odehrály vcelku nedávno. U všech příběhů je kladen důraz na přesah do současnosti, dodnes totiž lze místa a objekty spojené s jednotlivými příběhy navštívit. Odehrávají se jak na zámku, tak v budovách a zákoutích starého města, či mají spojitost s jeho blízkým okolím. Zabývají se také významnými historickými i uměleckými osobnostmi, které se v průběhu několika staletí neodmyslitelně zapsaly do historie města nebo přímo ovlivnily jeho samotný vývoj.

Zvláště s blížícími se vánočními svátky se tak naskýtá příležitost využít ji jako vkusný dárek. Tuto zajímavou publikaci lze zakoupit pouze v jindřichohradeckém informačním středisku v Panské ulici.

Jakub Valášek (NOVUM 2023/12)