25.5 C
Jindřichův Hradec
18.06. 2024
Články

Soutěž o nejhezčí vánoční stromeček zná vítěze

Radostného vánočního tvoření se v loňském roce zúčastnilo 26 mateřských a základních škol z celého Jindřichohradecka a přidal se i Dům dětí a mládeže v Jindřichově Hradci. Děti vyráběly ozdoby, které potom zavěsily na vánoční stromečky v Muzeu fotografie a moderních obrazových médií. Tam byly vystavené až do konce ledna letošního roku. Návštěvníci mohli hlasovat a vybrat ten nejhezčí stromek. Výsledky se školáci dozvěděli v refektáři muzea ve středu 7. února.

V kategorii mateřských škol skončila na třetím místě 4. MŠ v Röschově ulici v Jindřichově Hradci, která získala 63 hlasů. Druhou příčku obsadila školka z Pluhova Žďáru s 88 hlasy. První místo pak patří jindřichohradecké 1. mateřské škole v Růžové ulici, pro kterou hlasovalo 203 návštěvníků.

„U nás se do zdobení zapojily všechny děti, vymysleli jsme totiž takový motiv, který zvládli i ti nejmenší. Vytvořili jsme rukavičkový stromeček. Děti si ozdobily papírové rukavičky, které jsme potom pověsili na stromek. Jsme moc rádi, že jsme se mohli do vánočního tvoření zapojit a první místo je pro nás milým bonusem,“ zmínila učitelka z 1. MŠ Alena Hrůšová.

V kategorii základních škol a DDM se na třetí příčce umístila jindřichohradecká 5. ZŠ, která obdržela 62 hlasů. Osmdesát hlasů patřilo Domu dětí a mládeže, který tak skončil na druhém místě. Zvítězili školáci ze 3. ZŠ v Jindřichově Hradci, kteří nasbírali rekordních 349 hlasů.

„Vítezství si velice vážíme, protože v tomto roce jsme zvolili celkem těžkou techniku. Děti ozdoby vyráběly z korálků a bylo v nich opravdu ukryto hodně práce,“ uvedl ředitel 3. ZŠ Ladislav Chocholouš. „Duší našich ozdob byla Alena Knotková, která na naší škole vede už spoustu let kroužek korálkování. Byl to její nápad a já jsem jí s ním pomáhala. Naše děvčata tvořila, snažila se a myslím, že se jim to moc povedlo. Stromeček byl moc hezký. V uplynulých letech jsme tvořili také ze dřeva nebo z krajky, dost motivů bylo i v podobě andílků,“ dodala vedoucí vychovatelka Marie Coufalová.

Lucie Váchová

Foto: Stanislav Maxa