4.6 C
Jindřichův Hradec
20.04. 2024
Články

V tenisové hale bude přes zimu jak v létě | Tenis klub Jindřichův Hradec

Tenisové centrum Jindřichův HradecTenis klub Jindřichův Hradec za pomoci Jihočeské kraje a města Jindřichův Hradec zrenovoval strojovnu přetlakové haly. 

Tenis klub Jindřichův Hradec, uživatel a nájemce městského sportovního areálu, dlouhou dobu usiloval o získání finanční dotace na rozvoj areálu a renovaci strojovny přetlakové haly. Původní strojovna a především plynový hořák z dob výstavby areálu nesplňovaly současné podmínky pro provoz přetlakové haly a loňská topná sezóna byla na hraně finanční únosnosti.

Možnost řešení nepříjemné situace vidělo vedení klubu v dotačním programu Jihočeského kraje „Podpora sportovní infrastruktury“ vypsanému na začátku roku 2023. Tenis klub Jindřichův Hradec byl úspěšným žadatelem o dotaci a na projekt „Renovace zařízení přetlakové haly“ tak získal 441.000,-Kč z celkové částky 806.000,-Kč. Díky podpoře Jihočeského kraje, městu Jindřichův Hradec a vlastním prostředkům Tenis klubu Jindřichův Hradec dojde k výrazné úspoře na spotřebě plynu až o 46% a s tím spojené úspoře na elektrické energii.

Dodavatelská firma Techtex s.r.o. zrenovovala původní zařízení včetně plynového hořáku, vzduchotechniky a kompletně novou elektroinstalací vybavenou inteligentní technologií pro řízení a ovládání přetlakové haly. „Díky tomuto zařízení dojde k celkové optimalizaci výkonu a spotřeby“ uvedl předseda Tenis klubu Jindřichův Hradec David Matoušek. Toto zařízení je v současné chvíli jedno z nejmodernějších zařízení umístěných v přetlakových halách po celé ČR a zajišťuje maximální komfort a především kontrolu nad bezpečím uživatelů.