10 C
Jindřichův Hradec
2.03. 2024
Články

Vítězové fotografické soutěže „Čtyři roční období Žirovnice a okolí”

Konec roku přináší obrovskou radost a očekávání, že už se konečně přiblížil čas pro vyhodnocení a vyhlášení vítězů fotografické soutěže „Čtyři roční období Žirovnice a okolí”.

Letos se soutěže zúčastnilo 12 talentovaných fotografů a fotografek: Josef Bauer, Jan Bílek, Lenka Hadravová, Miroslava Hromasová, Šimon Koudelka, Lucie Kroupová, Tereza Severová, Jiří Scháněl, Miroslav Stárek, Šárka Stejskalová, Zdeněk Tomeček a Dorota Zapalačová.

Všichni tito nadšení fotografové a fotografky dokázali zachytit krásu a jedinečnost našeho malebného města a okolí a za to jim patří obrovské poděkování.

Soutěž probíhala celý rok od září 2022 až do září 2023.

Všechny fotografie, které byly do soutěže odevzdány, byly zároveň prezentovány na webových a facebookových stránkách města Žirovnice. Nyní jsou od listopadu 2023 do konce března 2024 vystaveny ve Výstavním sále na II. nádvoří Zámku Žirovnice, kam si je může široká veřejnost přijít zdarma prohlédnout.

Vybrat z tolika krásných fotografií nebylo snadné. Fotografie jsme prezentovali anonymně, aby byl přístup ke každému stejný a spravedlivý.

Nechali jsme na Facebooku hlasovat veřejnost a poprosili odbornou osmičlennou porotu ve složení: Radek Vopravil – starosta města, Mgr. Milan Šmíd – místostarosta města, Ing. Jiří Cába – tajemník MěÚ, Mgr. Dagmar Brýnová – ředitelka MŠ a ZŠ Žirovnice, Zdeněk Zadražil – ředitel ZUŠ Žirovnice, Miloš Konáš – fotograf, Lukáš Šamal – fotograf a Martin Kozák – fotograf, aby společně vybrali vítěze.

První místo a 3.000,- Kč si zaslouženě odnesla Lucie Kroupová, jejíž fotografie okouzlily porotu i diváky. Její snímky zachytily krásu Žirovnice ve všech obdobích. Lucie svou kreativitou a mistrovským způsobem zachytila okamžiky a její fotografie nejen zaujaly diváky, ale také nás přenesly do těchto magických okamžiků v přírodě.

1. místo / Lucie Kroupová

Na druhém místě s 2.000,- Kč se umístil Zdeněk Tomeček, jehož fotografie nás vtáhly do krás nejen podzimu. Zdeněk ukázal, že umí dokonale zachytit atmosféru a vnést ji do podoby jedinečného obrazu.

2. místo / Zdeněk Tomeček

Třetí místo a 1.000,- Kč si odnesla Lenka Hadravová, která nám svým nočním snímkem odtajnila pohádkové tajemno v Žirovnici.

3. místo / Lenka Hadravová

Všichni účastníci soutěže si zaslouží uznání za svou práci, ať již byli umístěni či nikoli. Jejich fotografie nám ukázaly neuvěřitelnou krásu a rozmanitost Žirovnice a okolí během různých ročních období. Díky nim můžeme tuto nádhernou oblast České republiky prozkoumat i z pohodlí našeho domova.

Všem děkujeme a gratulujeme.

Odbor kultury města Žirovnice (Žirovničan 12/2023)