13.8 C
Jindřichův Hradec
16.06. 2024
Články

Výstava o architektuře v Litomyšli je v Muzeu fotografie k vidění už jen do konce února

Pod záštitou starosty města Jindřichův Hradec Michala Kozára a městského architekta Lukáše Soukupa se v Muzeu fotografie a moderních obrazových médií koná výstava Litomyšl – hlavní město současné české architektury. Návštěvníci si ji mohou prohlédnout už jen do konce února. Čekají na ně desítky panelů s projekty novostaveb i rekonstrukcí od devadesátých let až po současnost a najdou tu také několik fyzických modelů staveb.

„Ambice vedení našeho města je zvýšit kvalitu architektury plánované výstavby, jak je patrno také ze společné návštěvy SeeStadt Aspern ve Vídni a právě také v Litomyšli. Oba poznávací výlety jsme podnikli už v loňském roce. Hlavní poselství výstavy spočívá v celkové myšlence, energii a dlouhodobé kontinuální práci na zvelebení města Litomyšle. To bych byl rád, aby si návštěvníci odnesli. A také to, že když něco opravdu hodně chcete a dlouhodobě na tom pracujete, tak se to nakonec stane,“ zmínil městský architekt Lukáš Soukup.

Výstava, která osloví všechny příznivce moderní architektury, je v přízemí muzea volně přístupná každý všední den, a to vždy od 10 do 12 a od 13 do 17 hodin.

Lucie Váchová