16.8 C
Jindřichův Hradec
24.07. 2024
Články

Nedělní Adventní koncert České televize podpoří Otevřená OKNA

Druhý adventní koncert, který v neděli 3. prosince odvysílá Česká televize pomůže jindřichohradecké organizaci Otevřená OKNA, která už přes dvacet let podporuje osoby se zdravotním postižením, rodiny a seniory v aktivním, smysluplném a důstojném způsobu života.

V pražské Loretě zahrají zpěvačka Lenny nebo také houslový virtuóz Ivan Ženatý.

Podporu organizaci vyslovil moderátor a reportér zahraniční redakce zpravodajství ČT Jakub Szántó„V naší krásné zemi se naštěstí rodíme všichni rovni. Jenže ne každý má stejné možnosti a schopnosti. Jak se píše v Tóře, „kdo zachrání jeden život, jako by zachránil celý svět.“ Úctu a podporu si zaslouží každý, kdo asistuje těm, jejichž pomyslná křídla svazuje nějaký hendikep. A takovými lidmi je tým jindřichohradeckých Otevřených oken. Je mi ctí být jejich patronem.“

Foto: Česká televize

Diváci mohou neziskové organizace podpořit už nyní, a to hned několika způsoby. Prvním z nich je dárcovská DMS ve tvaru DMS ADVENT 30, DMS ADVENT 60, DMS ADVENT 90 nebo DMS ADVENT 190 na číslo 87 777. Další možností je převod na transparentní účet Adventních koncertů ČT (692 692 692 /0800) nebo prostřednictvím QR platby. Darovat online je možné na portálu www.darujspravne.cz a v průběhu jednotlivých koncertů také prostřednictvím call centra, kde bude po dobu přenosu přítomný patron charitativní organizace.

Koncerty vysílá program ČT1 vždy od 17:30 hodin v termínech:

26. 11. Břevnovský klášter: Centrum pro rodinu a sociální péči, Ostrava – patronka Lucie Křížková
3. 12. Loreta Praha: Otevřená okna, Jindřichův Hradec – patron Jakub Szántó
10. 12. Vyšehrad: Cesta životem bez bariér, Paběnice – patronka Tereza Řezníčková
17. 12. Strahovský klášter: Medica Třinec – patron Richard Samko

Zdroj: Česká televize