16.4 C
Jindřichův Hradec
13.04. 2024
Články

Příběhy dětí, které přicházejí do pěstounské péče – Baruška, 6 let | PREVENT 99

Kladli jste si někdy otázku, s jakým příběhem děti přichází do pěstounské péče? V jednotlivých obrázcích vám budeme jejich příběhy postupně odkrývat.

Jeden obrázek, jeden příběh dítěte v pěstounské péči.

Baruška, 6 let

Baruška se dostala k pěstounům ve svých šesti letech. Přišla jako hodně uzavřená a ke všem nedůvěřivá holčička. Nesnášela, když se jí něco nedařilo a nenáviděla, když někdo viděl, že něco neumí. Nevěřila si. Milovala malování, ale žádný obrázek nedokončila. Pořád gumovala, překreslovala, trhala papíry – nikdy nebyla se svým obrázkem spokojená. Tento obrázek namalovala svojí mamince, jak brzy začala říkat své pěstounce.

Baruška se poprvé ocitla bez mámy ve třech měsících. Lékařka zjistila, že holčička je podvyživená a zanedbaná. Rodiče se ale velmi snažili vše napravit, a tak se k nim po půl roce zase vrátila. Pomáhala jim babička. Pak se ale narodil mladší bráška a rodiče péči o dvě děti zase nezvládali, neuměli hospodařit s penězi tak, aby jim zbylo na jídlo a na bydlení. Baruška skončila v dětském domově. Rodiče jí slíbili, že si pro ni brzy přijedou. Zůstala tam tři roky, než si ji k sobě vzali pěstouni.

Zvažujete, že byste dali domov dítěti jako je Baruška? Kontaktujte nás na tel: 727 961 840 nebo email [email protected].

Kampaní na podporu pěstounství chceme oslovit nové zájemce a zvýšit počet pěstounů, kterých je v Jihočeském kraji nedostatek. Ročně hledáme náhradní rodiče pro asi stovku jihočeských dětí.

Náhradní rodinná péče PREVENT