15.8 C
Jindřichův Hradec
24.06. 2024
Články

Učení v České Kanadě pomáhají projekty MAP Jindřichův Hradec a MAP Dačice

red apple fruit on four pyle books
Photo by Element5 Digital on Unsplash

Projekty se zkratkou MAP (místní akční plánování) se dlouhodobě zaměřují na zlepšení kvality mateřského a základního vzdělávání. Pomohly nastartovat spolupráci vedení škol a jejich zřizovatelů, pedagogů, rodičů a zástupců zájmového a neformálního vzdělávání. Díky výměně zkušeností, vzájemné podpoře a analyzování situace ve školství se daří postupně se zaměřovat na problémy ve vzdělávání a řešit je.

V projektech MAP IV se realizují akce zaměřené na vzdělávání pedagogů, osvětové akce pro veřejnost či školní a mimoškolní aktivity pro děti a žáky. Dvouleté projekty na Jindřichohradecku a Dačicku od ledna 2024 do prosince 2025 nabízejí zajímavé akce, o kterých naleznete informace na nové webové stránce www.ucenivceskekanade.cz. Tam naleznete informace o vzdělávání nejen z regionu konečně na jednom místě – tipy do výuky, užitečné zprávy a praktické informace. Zprávy jsou roztříděné pro jednotlivé skupiny návštěvníků stránky: pro učitele, pro ředitele škol, pro zřizovatele, pro rodiče a pro děti.

www.ucenivceskekanade.cz

S webem je provázána také facebooková stránka se stejným názvem, kde naleznete pozvánky či fotogalerie z pořádaných akcí. Nasdílí i příspěvky o tom, co se děje ve školách, školkách a neformálním vzdělávání na Jindřichohradecku a Dačicku.

Petra Jahodová – MAS Česká Kanada o.p.s.