30.06. 2024

Červnové úspěchy Veslařského klubu VAJGAR Jindřichův Hradec

žáci starší HH (Hrádek, Hron)

Červen 2024 byl pro Veslařský klub VAJGAR Jindřichův Hradec měsícem plným úspěchů a radosti.

V sobotu a neděli 8.-9. června se na rybníku Svět v Třeboni konalo oblastní mistrovství, které bylo kvalifikační regatou na Mistrovství České republiky (MČR) pro všechny kategorie. Naši závodníci se postavili klubům z oblasti Vltava, zahrnující všechny pražské kluby, Třeboň, Tábor, Beroun a náš VK Vajgar.

Slunečné počasí a závodní atmosféra provázely naše veslaře celý víkend a projevilo se to na jejich vynikajících výsledcích. Získali jsme 10 titulů Mistr oblasti Vltava, 5 stříbrných a 3 bronzové medaile. Kromě toho se naši závodníci umístili na mnoha dalších místech ve finálových A a B jízdách, což znamená postup na MČR pro většinu posádek. Těm, kterým se tentokrát nedařilo, to bude povzbuzením do další přípravy.

finalisté A

O víkendu 21.-23. června 2024 se v Račicích konalo MČR mladšího a staršího žactva 2024. Naši závodníci si odvezli kompletní sbírku medailí – dva tituly mistra ČR, dvě stříbrná umístění a dvakrát bronz.

Nejúspěšnějším závodníkem byl Adam Hrádek, který zvítězil jak ve skifu žáků starších, tak ve dvojskifu. Starší žákyně Šárka Hořká si vedla také výborně a obsadila páté místo po urputném boji ve finále. Nemůžeme opomenout ani tři umístění ve finále B a dvě ve finále C.