17.2 C
Jindřichův Hradec
18.06. 2024
Články

Nedostaneme do života nic, co bychom nezvládli | Martina Solemar

Image by Cindy Lever from Pixabay

Jak se postavit k situaci, která se mi nelíbí (ať krátkodobě či dlouhodobě)? Jak naložit s nepříjemnými myšlenkami, emocemi, které se mi neustále vrací, nepohodlnými fyzickými projevy? Jak čelit tlaku, který vnímáme, ale neumíme ho uchopit, pojmenovat, ani ho odložit? Proč se nám neustále v životě něco opakuje a je to čím dál intenzivnější?

Jak s oblibou říkám, nepřišli jsme sem na Zem na dovolenou. Přišli jsme se sem učit, růst, vyvíjet se. Každý v tom svém, každý naprosto jedinečně. Společné pro všechny je to, že rosteme, učíme se skrze zkušenosti, prožitky. Ty emoční i fyzické. Nejde to bez toho. Co neprocítíme, neprožijeme do morku kostí, není uvědoměno, pochopeno. Pokud tedy fungujeme převážně na mentální úrovni, jsme převážně v mysli, vše si umíme analyzovat, odůvodnit, obíráme se o možnost opravdového růstu.

Máte-li pocit, že by mé tvoření mohlo někomu z Vašich blízkých pomoci na jeho Cestě, nabízím Dárkový poukaz.

Hodnotu poukazu můžete zvolit ve výši 500,- Kč, 1.000,- Kč, 1.500,- Kč, 2.000,- Kč, 2.700,- Kč a 3.600,- Kč (příp. dle domluvy).

Poukaz je zasílán elektronicky.

Platnost poukazu je 4 měsíce.

Můžeme mít pocit, že tomu rozumíme, proč se nám co děje, ale přesto se to stále vrací, nelepší, není nám lépe. Vždyť to přece víme, tak proč? Nebo tomu opravdu nerozumíme, udělali jsme všechno možné i nemožné a stále nic. Nedostaneme do života nic, co bychom nezvládli. Nikdo. To je naprostý základ k pochopení toho, jak věci fungují.

Další podstatnou věcí je ochota vůbec se dobrat příčiny a následně tedy uzdravení toho, co nám již neslouží. Tady snaha mnohdy ztroskotá na neochotě jít hlouběji do svých stínů, zranění a strachu opustit své obranné mechanismy.

Odkud se stíny berou, proč je tam máme?

Narodíme se do rodiny, do rodu. Jako děti tak získáme programy, předsudky, přesvědčení, naučíme se rodinné dynamice, okoukáme vztahy. Nemusí to být vždy příjemné, harmonické, proto si přirozeně vytvoříme obranné mechanismy, aby v nám v tom bylo lépe. Každý naprosto svým osobitým způsobem. Naučíme se hrát hry, hrát hry jiných a vlastně si to vůbec neuvědomujeme. Později nám do cesty vstoupí život sám. A dává nám situace, posílá lidi, nedává, co tak chceme. Není to proto, abychom tu trpěli a litovali se, odsuzovali rodiče či jiné. Naopak. Je to proto, abychom se postupně zbavili všeho, co nám neslouží, co jsme se naučili jako děti (či jindy), co nás naučili, co nebylo dosud uzdraveno v rodových liniích apod. Jedná se o unikátní směsici všeho, co právě jen my potřebujeme k tomu, abychom rostli, učili se a byli čím dál lepší verzí sama Sebe. Abychom byli svobodnější, šťastnější, žili naplněné vztahy a byli opravdu sami Sebou. A to právě skrze prožitky, zkušenosti. Můžeme mít načtené knihy, vést ezo diskuze. Pokud se plně neúčastníme života, nejsme ochotni jít si do svým hloubek (a tedy pokladů), není to moudrost, je to znalost. A to velký rozdíl.

Svůj svět, svou realitu můžeme proměnit pouze naší vlastní osobní vnitřní změnou. Jsme přesně tam a tím, čemu věříme.

Klidný a pokojný adventní čas

Martina Solemar (článek v rámci inzerce)

 

Martina Solemar – Energetická medicína