-3.7 C
Jindřichův Hradec
8.02. 2023
Články

Co chystá Muzeum Jindřichohradecka v prosinci a kdy mají otevřeno

Expozice v jezuitském semináři – otevřeno denně mimo pondělí od 15. 12. denně od 8.30 do 12.00 a od 13.00 do 17.00 hodin. Na Štědrý den a na Silvestra je otevřeno pouze dopoledne. Městská vyhlídková věž je pro veřejnost uzavřena. Výstavní prostory v minoritském klášteře jsou otevřeny denně mimo pondělí od 9.00 do 12.00 a od 13.00 do 16.00 hodin. Kostel sv. Jana Křtitele je pro veřejnost otevřen v rámci výstavy denně mimo pondělí od 9.00 do 12.00 a od 13.00 do 16.00 hodin. V minoritském klášteře a v kostele sv. Jana Křtitele je otevřeno pouze do 30. 12. a na Štědrý den je zavřeno.

Jezuitský seminář (Krýzovy jesličky) - Muzeum JindřichohradeckaKnihovna Muzea Jindřichohradecka s badatelnou ve Štítného ulici poskytuje služby pro veřejnost celoročně v pondělí a ve středu od 12.30 do 15.30 hodin.

Setkání spolku Přátelé starého Jindřichova Hradce se koná v pondělí 8. prosince od 19.00 hodin v konferenčním sále muzea ve Štítného ulici. Na programu je přednáška s názvem FAKULTA MANAGEMENTU DVACETILETÁ. Přednášejí: prof. Ing. Pavel Pudil, Dr.Sc., MUDr. Rudolf Střítecký a Mgr. Věra Kubátová. Na setkání bude představena nová publikace ULIČNÍK o historii jindřichohradeckých ulic. Vstup volný nejen pro členy spolku.

Ve čtvrtek 11. prosince od 17.00 hodin se v kostele sv. Jana Křtitele koná Adventní koncert dětských pěveckých sborů CHVÁLA ZPĚVU. Vystoupí DPS Nova Domus a Novadomáček, DPS Lyra a DPS 2. ZŠ v J. Hradci. Vstupné dobrovolné.

Muzeum Jindřichohradecka Vás srdečně zve na ADVENTNÍ KONCERT vokálního souboru X-TET. Koncert se koná v kapli Nanenbevzetí Panny Marie minoritského kláštera ve Štítného ulici v sobotu 13. prosince od 18.00 hodin. Vstupné 80 Kč.

Zveme Vás srdečně na VÁNOČNÍ KONCERT PS SMETANA do kostela sv. Jana Křtitele ve čtvrtek 18. prosince od 19.00 hodin. Na programu je MISSA PASTORALIS od Jiřího Ignáce Linka. Vstupné dobrovolné.

Stavebnice MERKUR - výstavaMuzeum Vás srdečně zve na výstavu MALÍŘ Z HOR – HANUŠ GANTNER uspořádané u příležitosti 100. výročí od umělcova úmrtí. Výstava, umístěná ve výstavní síni „V jezuitském semináři“, potrvá do 6. ledna 2015.

Jindřichohradecké muzeum Vás srdečně zve také do minoritského kláštera ve Štítného ulici. V křížové chodbě a v kostele sv. Jana Křtitele je umístěna výstava z cyklu „Vánoce u svatého Jána“ s názvem VLADIMÍR DOUBAL – BETLÉMY, DŘEVOŘEZBY. Dále Vás zveme do výstavního sálu na výstavu „STAVEBNICE MERKUR“ ze soukromé sbírky Jiřího Mládka, jejíž součástí je herna pro děti a merkurová stavebnicová dílna. A do konferenčního sálu muzea, kde je přístupná výstava „POZDRAV Z CIRKU“, která mapuje historii cirkusů a cirkusové rodiny Štipků na Jindřichohradecku. Všechny tři výstavy potrvají do 30. prosince 2014.

Nejnovější články

Tříkrálová sbírka na Jindřichohradecku byla rekordní

Miloslav L

Valentýnské menu v restauraci Pod Zámkem

Miloslav L

HOPSÁLKOV – herna pro děti

Miloslav L