-0.5 C
Jindřichův Hradec
8.02. 2023
Články

Policie ČR: Dítě nadýchalo téměř dvě promile

Co všechno řešili státní policisté v uplynulých týdnech na Jindřichohradecku? Podívejte se s námi na výpis ze zajímavých případů.

  • Dítě nadýchalo téměř dvě promile

Jindřichův Hradec – Cizinec prodával alkohol i cigarety nezletilým.

PolicieCizí státní příslušník ve své prodejně v Jindřichově Hradci  v měsíci lednu a únoru tohoto roku prodával dětem opakovaně  v několika případech alkohol a cigarety. Věk kupujících podezřelého muže však vůbec nezajímal. Mladistvým a nezletilým prodal láhve bílého vína, Tuzemáku, piva či  krabičky různých značek cigaret. Když Městští strážníci  děti kontrolovali, nevěřili vlastním očím. Nezletilý chlapec nadýchal téměř dvě promile alkoholu a mladistvý přes jednu promile. V jiném z případů pak víno, Tuzemák, pivo  i cigarety prodal nezletilé dívce,  která vše zkonzumovala společně s dalšími mladistvými. Všechny tři dívky pak byly  zajištěny na obvodním oddělení policie Vodňany, neboť v dané době byly na útěku z výchovného ústavu. Provedenými dechovými zkouškami byly u nich naměřeny pozitivní hodnoty na alkohol více jak jednu promile. Městští strážníci z J.Hradce předali písemné podklady svým kolegům z obvodního oddělení, kteří jednotlivé případy zadokumentovali. Podezřelý cizinec si převzal včerejšího dne sdělení podezření, neboť se svým jednáním dopustil přečinu podání alkoholu dítěti. Do dvou týdnů stane před soudem.

  • Nebezpečná chemikálie na plese – návrh na podání obžaloby

Jindřichův Hradec – Kriminalisté ukončili vyšetřování závažného případu.

Policejní komisař služby kriminální policie a vyšetřování z J. Hradce dnešního dne vypracoval podnět k podání obžaloby pro trestný čin těžké ublížení na zdraví, kterého se měl dopustit mladý muž, který v měsíci listopadu 2014, v průběhu maturitního plesu v Třeboni, v kulturním centru Roháč, nalil  chemikálii do pití. Tuto chemikálii požily dvě ženy. Jednadvacetiletá dívka, studentka,  musela být s vážným zraněním vnitřních orgánů převezena ihned do nemocnice, kdy v současné době je stále v léčení, neboť došlo požitím chemikálie k nevratným změnám na jejích vnitřních orgánech. Druhá žena byla ošetřena na pohotovosti.

Policisté a kriminalisté na tomto závažném případu pracovali velmi intenzivně a to až do dnešního dne. Policejní komisař vyslechl nejméně 30 osob na svědecké protokoly, dalších téměř 100 osob bylo policisty vyslechnuto  na úřední záznam o podaném vysvětlení, opatřeny byli i další důkazní prostředky. Policejní komisař rovněž přibral  znalce z oboru zdravotnictví a to jak z psychiatrie, tak ze soudního lékařství, jejichž vypracované znalecké posudky   byli stěžejní pro kvalifikaci skutku. V případě soudem uznané viny hrozí obviněnému muži až 10 let odnětí svobody.

  • Úly se včelstvy zmizely z lesa

Jindřichův Hradec – Kradl včelař?

Dosud neznámý pachatel v době od 1.dubna do 11. dubna v k.ú. obce Studnice na Jindřichohradecku  odcizil v lesním porostu vedle silnice ze Studnic do Pluhového Žďáru, u lesní cesty, dva úly se včelstvem. Majiteli tak svým, jednáním způsobil  škodu ve výši nejméně 8 000 korun. Po pachateli přečinu krádeže i po včelích úlech se včelstvy intenzivně pátrají jindřichohradečtí policisté.

  • Pěstí atakoval poškozeného

Jindřichův Hradec – Za zlomený nos je trestně stíhán.

Podezřelý muž v malé obci  poblíž  Jindřichova Hradce  napadl poškozeného. Nejprve  bouchal na dveře jeho bytu a když tyto poškozený otevřel a vyšel na chodbu, agresor jej údajně bez varování udeřil pěstí do nosu, čímž mu způsobil tříštivou frakturu nosu. Způsobené zranění si vyžádalo lékařské ošetření a následný lékařský zákrok. Po řádném zadokumentování případu si včerejšího dne převzal podezřelý muž z rukou jindřichohradeckých policistů sdělení podezření pro přečin ublížení na zdraví. Do dvou týdnů stane před soudem.

  • Neplatí výživné na své čtyři dcery

Jindřichův Hradec – Nová Bystřice – Za tuto trestnou činnost byl již dříve odsouzen.

Krkavčí otec si neplní  v období od prosince 2012 do prosince 2014 vyživovací povinnost na své čtyři dcery a to i přesto, že byl za přečin zanedbání povinné výživy  odsouzen trestním příkazem okresního soudu  v J. Hradci. Dvě z dcer žijí v Nové Bystřici u své matky, další dvě pak v Berouně. Pro všechny své čtyři dcery dluží na výživném částku ve výši nejméně  46 800 korun. Zapomětlivý otec si převzal dne 1. dubna sdělení podezření prostřednictvím policistů z obvodního oddělení v Čerčanech. Nyní je trestně stíhán novobystřickými policisty v režimu zkráceného přípravného řízení. Do dvou týdnů stane před soudem.

  • Neoprávněná těžba v lesích a prodej dřeva

Jindřichův Hradec – Kriminalisté vyzývají občany k obezřetnosti.

Jindřichohradečtí policisté zaznamenávají nárůst trestné činnosti v oblasti krádeží dřeva a to jak nařezaného tak i vykácení lesních úseků z lesů. Kdy za účelem odvozu jako přepravu pachatelé používají odpovídající techniku s hydraulickým zařízením. Zcizené dřevo pachatelé nabízí k prodeji občanům za cenu nižší ( ne však výrazně) než je cena obvyklá. Neváhají odcizené dřevo dovážet až do obydlí cílového „zákazníka“.
Jindřichohradecká policie nabádá občany, aby byli opatrní při koupi dřeva neboť pokud se jedná o dřevo pocházející z trestné činnosti bude policií zajištěno! Případy neoprávněné těžby dřeva v lesích mají vzestupnou tendenci.

V minulých dnech na Jindřichohradecku kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality zabavili odběratelům dřevo pocházející z trestné činnosti. Občané tak přišli o své peníze při platbě dřeva i o dřevo samotné. Policie prozatím eviduje od začátku roku 11 případů krádeží dřeva.

Policisté přivítají jakoukoliv informaci o podezřelé těžbě dřeva, nakládání   již pokáceného dřeva či pohybu podezřelých osob s odpovídající technikou na  tísňové  lince  158.  Za veškeré Vaše podněty předem děkujeme.

  • Podvedl dodavatele i zákazníky

Jindřichův Hradec – Škoda činí nejméně 2 190 000 korun.

Podezřelý, vysokoškolsky vzdělaný muž, jako jediný společník a jednatel společnosti s.r.o. patrně v úmyslu sebe obohatit, vylákal zboží a služby od svých dodavatelů a finanční zálohy na zboží a služby od svých zákazníků na základě smluvních vztahů, přestože si byl vědom toho, že finanční situace společnosti mu již neumožňuje zboží ani služby ve lhůtě splatnosti řádně uhradit a sjednané zakázky realizovat. V době konání podezřelého  byla společnost v úpadku ve formě platební neschopnosti. Tuto skutečnost před svými dodavateli a zákazníky zatajil a za tohoto stavu objednal a následně odebral zboží a služby od svých dodavatelů a převzal zálohy od svých zákazníků na dodání zboží a provedení služeb. Svým jednáním poškozeným společnostem způsobil celkovou škodu ve výši  nejméně 2 190 000 korun. Jindřichohradečtí kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality na základě trestního oznámení jedné z poškozených společností a provedeného vlastního šetření zahájili úkony trestního řízení. Dne 31. března vypracovala policejní komisařka sdělení obvinění. Trestní stíhání podezřelého muže je vedeno na svobodě. V případě soudem uznané viny mu hrozí trest odnětí svobody až na osm let.

Zdroj: Policie ČR

Nejnovější články

Soutěž v Domě gobelínů s názvem „TEXTILNÍ FANTAZIE“

Miloslav L

Tříkrálová sbírka na Jindřichohradecku byla rekordní

Miloslav L

Valentýnské menu v restauraci Pod Zámkem

Miloslav L