8.6 C
Jindřichův Hradec
25.03. 2023
Články

Týden na Policii ČR v okrese J. Hradec (11.10. – 18.10.2013)


Šel po plechu

J.Hradec – Byl přistižen i se svým lupem.

Policie ČRJednačtyřicetiletý pachatel v měsíci září přelezl vysoké oplocení zahrady v k.ú. J. Hradec. Zde  z pozemku zahrady odcizil volně odložené dva kusy starého silničního svodidla o délce kusu 2.15 metru o celkové hmotnosti 90 kg. Nepohrdl ani vlnitým pozinkovaným  plechem. Svým jednáním tak způsobil škodu majiteli v celkové výši nejméně 671 korun. Dále o několik dní později přelezl oplocení od areálu firmy a opět vnikl  na pozemek. Odcizil čtyři kovové profily, se kterými byl v m.č. Radouňka kontrolován hlídkou Městské policie. Odcizené věci byly týž den vráceny oprávněné osobě z firmy, tudíž ke škodě na majetku nedošlo. Celkem tak způsobil škodu v prvním případě ve výši nejméně 671 korun. Jindřichohradečtí policisté přečin krádeže řádně zadokumentovali a včerejšího dne pachateli předali sdělení  podezření. Nyní je trestně stíhán v režimu zkráceného přípravného řízení na svobodě.(17.10.)

Opět podvody na internetu

J.Hradec – Mobily nikde, peníze pryč. (Hlasová schránka 974 233 116)

Dosud  nezjištěný  pachatel v období od  srpna do září  tohoto roku  na internetovém  portále pod uživatelskými jmény kapicka1993, sabatinka20,sabatinka1992 nabízel k prodeji celkem tři  mobilní telefony. Po obdržení peněz od kupujícího zboží nezaslal. Tímto jednáním způsobil škodu třem poškozeným. Prvnímu ve výši 4 300 korun, druhému ve výši 4 500 korun a třetímu   ve výši 1 000 korun. Policisté z obvodního oddělení J.Hradec  sloučili tyto skutky  do společného řízení a po pachateli přečinu podvodu usilovně pátrají.(17.10.)

Kráva i tele jsou pryč

Jindřichohradecko v HDR fotografiích vol. 1.
ilustrační foto: Martin Kozák

J.Hradec – Třeboň – Na pastvině řádil zloděj. (Hlasová schránka 974 233 116)

Dosud neznámý pachatel v době od  20.září do 13. října toho roku překonal nezjištěným způsobem elektrický ohradník pastviny, která je vzdálená nejméně 300 metrů od domu v k.ú. Pístina na Třeboňsku. Zde nikým neviděn odcizil z pastviny dva kusy hovězího dobytka. Svým jednáním tak způsobil poškozenému škodu na odcizené tříleté krávě v hodnotě nejméně 40 000 korun a odcizeném  sedmi měsíčním teleti škodu ve výši nejméně 20 000 korun. Zda skončila kráva s teletem na pastvině jiného majitele či  na talíři některé z restaurací, to už je otázka pro třeboňské policisty, kteří případem  krádeže hovězího dobytka  intenzivně zabývají.(16.10.)

Sprejer v akci a červený nápis

J.Hradec – Fasádu domu majitel neuhlídal.

Na konci měsíce září nastříkal dosud neznámý pachatel na fasádu domu, v ulici Václavská v Jindřichově Hradci, červenou barvou nečitelný nápis o rozměrech 90 cm na výšku a 270 cm na délku.  Poškozenému   tak svým jednáním způsobil škodu ve výši nejméně 40 000 korun.  Jindřichohradečtí policisté ihned po oznámení přečinu poškození cizí věci včerejšího dne  zahájili  úkony trestního  řízení a po pachateli usilovně pátrají.(16.10)

Podvod na internetu

Zaplatila za mobil nedostala nic.

Dosud neznámý pachatel, vystupující pod jménem Klára Havlíčková z Chomutova (havlickova34@seznam.cz), vylákal dne 4 .října  na poškozené částku 7 500 korun, kterou mu poškozená zaslala na účet jako platbu za mobilní telefon Samsung S4. Mobilní telefon si  objednal na internetovém portále syn poškozené. Po zaplacení uvedené částky měl být mobilní telefon obratem zaslán na adresu poškozené, k tomu však do dnešního dne nedošlo a prodávající po první urgenci přestal s poškozenou komunikovat. Jindřichohradečtí policisté přečin podvodu řádně zadokumentovali a případem se usilovně zabývají.(15.10)

Otec neplatí výživné

J.Hradec – Třeboň – Na svou dceru zapomíná.

Sedmačtyřicetiletý zapomětlivý otec si v Třeboni ani jinde, v období od listopadu 2012 do srpna 2013 včetně, řádně a pravidelně neplnil svoji vyživovací povinnost na svou dceru. Výše výživného  byla určena rozsudkem Okresního soudu v Jindřichově Hradci na částku 2 000 korun měsíčně k rukám oprávněné plnoleté dcery. Svým jednáním tak podezřelý dluží  na výživném poškozené celkovou částku ve výši nejméně  20 000 korun. Třebonští policisté nyní podezřelého muže stíhají pro přečin zanedbání povinné výživy na svobodě.(15.10)

Cizinec řídil bez řidičského oprávnění

J.Hradec – Nerespektoval trest vyhoštění.

Šestatřicetiletý cizinec tuto sobotu v odpoledních hodinách řídil osobní motorové vozidlo Nisan Micra, MPZ: SK  a to od hraničního přechodu v obci Nová Bystřice, přes Tábor do Votic a následně zpět až do Jindřichova Hradce. Zde  byl v ulici Deštenská  zastaven a kontrolován hlídkou policistů z obvodního oddělení  J. Hradec. Motorové vozidlo řídil i  přesto, že má v současné době vysloven platný zákaz řízení motorových vozidel na území České republiky do června 2014. Dále policisté zjistili, že podezřelému byl  uložen trest vyhoštění z území ČR na dobu pěti roků. Jindřichohradečtí muži zákona přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání řádně zadokumentovali a spisový materiál předali kriminalistům z Benešova ke společnému řízení.(14.10)

Zloděje vyplašil alarm

Jindřichův Hradec – Zahradní domek tak zůstal ochráněn. (Hlasová schránka 974 221 116)

Signál zabezpečovacího zařízení zafungoval skvěle. Neznámý pachatel se včera v brzkých ranních hodinách vydal do obce Kardašova Řečice a vyhlédl si zde zahradní domek, který je součástí pozemku u jednoho tamního domu. Vypáčil boční dveře domku, vnikl dovnitř. V tu chvíli se však spustil zvukový signál zabezpečovacího zařízení, který zloděje vyplašil. Místo proto urychleně opustil, aniž by cokoliv odcizil. Majiteli tak způsobil škodu pouze poškozením na dveřích domku a to za necelých 2 000 korun. Jindřichohradečtí policisté nyní po pachateli intenzivně pátrají. (11.10)

Dva ztracené motocykly

Jindřichův Hradec – Jindřichohradečtí policisté po strojích pátrají. (Hlasová schránka 974 221 116)

Hned dva případy ztracených motocyklů zaevidovali včera jindřichohradečtí policisté. První stroj zmizel někdy během uplynulých dvou dní v Nové Včelnici. Jednalo se o moped značky Korado, červené barvy, který jeho majitel zaparkoval ve společně užívané kolárně v jednom panelovém domě. Zloděj si moped odvezl na dosud nezjištěné místo. Majiteli způsobil škodu za 1 000 korun.
Druhého motocyklu značky Jawa Pionýr 21 se zmocnil neznámý pachatel v noci na čtvrtek v obci Horní Pěna. Vstoupil na dvorek náležící k jednomu domu a odtud motocykl vzal. Způsobil tak škodu za 3 000 korun. Policisté v obou případech zahájili úkony trestního řízení a po pachateli či pachatelích neoprávněného užívání cizí věci intenzivně pátrají. (11.10)
Zdroj: Policie ČR – por. Mgr. Bc. Hana Millerová a por. Ing. Štěpánka Uhlířová

Nejnovější články

Nahlédněte do praxe s přednáškami Fakulty managementu

Miloslav L

Soutěž v Domě gobelínů s názvem „TEXTILNÍ FANTAZIE“

Miloslav L

Jaro se blíží! | Fotila Amálie

Miloslav L