5.8 C
Jindřichův Hradec
28.02. 2024
Články

Výstava Bedřišky Znojemské „S láskou“ je Domě Štěpánka Netolického prodloužena

V souladu s aktuálním nařízením vlády jsme otevřeli expozice Domu Štěpánka Netolického. V celém objektu bude nutné dodržovat opatření proti šíření koronaviru a omezení počtu návštěvníků, daná aktuálním stupněm protiepidemického systému ČR.

Bedřiška Znojemská / S láskouV kupeckém krámku Domu Štěpánka Netolického je ke zhlédnutí výstava Bedřišky Znojemské S láskou, výstava bude prodloužena do 15. února 2021.

Malířka Bedřiška Znojemská se ve své tvorbě věnuje náboženské tematice. Zabývá se především malbou, kresbou, ilustrací, reklamní grafikou ale i novinovou kresbou. Její obrazy jsou malované v duchu romantického symbolismu a vyprávějí příběhy. Do české malby se snaží vnášet mystickou krásu, poetičnost a zvláštní oduševnělost. Společně s manželem se věnovali výzdobě kostelů, kaplí, křížových cest a vitráží. Autorka vystavovala nejenom po celé České republice ale i na mnoha místech v zahraničí například v New Yorku, Paříži, Zürichu, Římě, Lisabonu. Za svoji tvorbu získala v zahraničí i mnohá ocenění, z toho 2 zlaté medaile na mezinárodní výstavě talentů ve Stockholmu.

Dům Štěpánka Netolického bude otevřen vždy od středy do neděle v časech 10.00 – 12.00 a 13.00 – 16.00.