Mattoni NBL: Lví srdce opět v akci aneb druhá domácí výhra ! Lions – Opava 93:79

Po čtvrtinách: (22:13,39:35,64:58)

BK LionsDo dnešního zápasu jsme vstupovali po 2 těžkých porážkách v Děčíně a Nymburce, náš soupeř naopak přijel plný sebevědomí po výhře s Děčínem a touhou zvítězit i na palubovce LIONS.

Do zápasu vstoupila pětice Rolls, Novák P., Aušprunk, Vošlajer a navrátilec do sestavy Tracey. Slezané postavili sestavu Šiřina, Dokoupil, Sokolovský, Blažek a Kramný.

Úvod zápasu patřil hostům, když body přidali Dokoupil a Šiřina. Dobrý vstup Slezanů do zápasu však naše kluky vůbec nerozhodil. Bodovou šňůru načal Rolls a ukončil Pavel Novák a Lions vedli po 6 minutách 15-4! Od začátku jsme vstoupili do zápasu koncentrovaně a na oporu hostí Šiřinu byl pořádán hon po celém hřišti. Soupeř se poté probudil, trojku přidal Šiřina a další body Gniadek. Naše borce to však nezastavilo a po 10 minutách jsme vedli rozdílem 9 bodů.

V druhé čtvrtině se ukázal i náš kapitán Honza Pavlík, který zaznamenal úvodní 4 body našeho celku. Opava však přitvrdila a v 7. minutě se po trojce Dokoupila dotáhla a do konce poločasu náš náskok téměř zlikvidovala. V této fázi hry byla naše hra rozháraná, povolili jsme soupeři několik zcela jednoduchých košů a v poločase jsme vedli o 4 body.

A Opava nehodlala složit zbraně, hned zkraje druhého poločasu trefil těžkou trojku Gniadek, body přidal i Šiřina. A když další trojku přidal Blažek, Opava byla ve vedení! Poté začala trojková kanonáda na obou stranách. V následujících 3 minutách padaly do koše pouze dalekonosné střely, 2 trojky přidala Opava, náš tým však kontroval hned 4 úspěšnými pokusy a po 5 minutách jsme vedli 53:48. Opava však díky aktivnímu Gniadkovi nadále kousala a po 30 minutách bylo jasné, že soupeř se jistě nevzdá – 64-58.

Poslední čtvrtku načal trojkou náš rozehrávač Mitch Rolls, Opava však opět přidala 6 bodů v řadě, dvoubodový rozdíl se držel až do 5. minuty. Pak však náš tým udělal ten nejdůležitější krok díky bodové šňůře 7:0 a my vedli 3 minuty před koncem o 9 bodů! Petr Dokouil ještě třemi úspěšnými TH vykřesal jiskru naděje, které však utnul výborně hrající Ringgold 5 body v řadě. Poté jsme po presu soupeře možná zbytečně ztratili balón a povolili soupeři snížit, pevné nervy našich borců na čáře TH však znamenali klidný průběh zápasu a hráči si tak mohli užít ovace ve stoje od opět výborných fanoušků.

Cenná výhra nad sebevědomým soupeřem. Dnes jsme opět předvedli bojovný výkon a velkou vůli po výhře. Ač jsme opět měli slabé procento TH, vše jsme vynahradili bojovností a výborným doskokem pod oběma koši – soupeře jsme v této disciplíně “zmasakrovali” 56-25, když jsme měli více útočných doskoků (27), než Opava celkových – neskutečná dominance!

Tým po většinu zápasu fungoval výborně v obraně, v útoku jsme hýřili aktivitou a chodili si pro fauly soupeře.

Nejlepším hráčem byl vyhlášen Mitch Rolls – k 18 bodům odevzdal vše i při obraně Šiřiny, kterého po většinu prvního poločasu honil po palubovce.

Výborný zápas přidal Mike Ringgold, který zaznamenal double-double za 15 bodů a 15 doskoků, především díky své buldočí aktivitě pod košem. I jeho TH (9/5) je v jeho podání vynikající výkon!

15 bodů přidal i Karel Aušprunk, kterému unikl double double o pouhý doskok. Karel ukázal, že má v sobě obrovský potenciál, když bude i nadále tvrdě pracovat.

Výborný zápas odehrál i Honza Pavlík, který jako pravý kapitán uklidnil hru LIONS, k tomu přidával velice těžké a důležité střely.

Černou práci opět odvedl Pavel Novák – k 10 bodům přidal 12 doskoků (6 útočných)! Další double double dnešního večera.

Pochválit musíme i Briana Traceyho, který se vrátil po vleklém zranění. Brian ukázal, proč je pro tým tak důležitý – výborný v obraně (Sokolovskému povolil 2 body), bojovník a hecíř. V útoku měl sice několik uspěchaných nájezdů, 10 bodů a 5 doskoků je však po zranění výborný návrat.

Celý tým dnes bojoval jako jedna duše, nebylo jednoduché se zkonsolidovat po těžkých prohrách. Lions se však dnes nevzdali a výhru si díky své bojovnosti naprosto zasloužili.

Jdeme však dále, není čas na oslavy. V sobotu jedeme na další těžký zápas do Prostějova, ve středu hostíme na naší palubovce Svitavy!

Děkujeme i Vám fanouškům. Nechci se opakovat, ale vy jste nás k výhře opět dotlačili. Věřím, že ve středu Vás bude v hale ještě více, naši kluci bojují za Vás, za naše město! Pozvěte svou rodinu, své známé a kamarády a přijďte na vynikající basketbal!! Poslední 2 zápasy byly ukázkou toho, že letos můžeme doma trápit každého!

Statistika zápasu:

Střelci domácí: Rolls 18, Aušprunk (9 doskoků) a Ringgold (15 doskoků) 15, Pavlík 12, Tracey a Novák P. (12 doskoků) 10, Vošlajer 8 (11 doskoků), Qahwash 3 (5 asistencí), Fröhde 2
Střelci hosté: Gniadek 19 (10 doskoků), Dokoupil 16, Blažek a Šiřina 14, Klečka 11, Kramný 3, Sokolovský 2
Trojky: 7 – 6
Fauly: 21 – 32
TH: 43/28 – 17/15