20.2 C
Jindřichův Hradec
20.06. 2024
Ubytování

Chalupa Nový Vojířov čp. 27

Chalupa Nový Vojířov čp. 27, jejíž rekonstrukce byla dokončena v roce 2019, je ubytováním vhodným pro větší skupinu hostů, ale chalupu je možno oddělit i na jednotlivé pokoje v podkroví a přízemí penzionu s přímým přístupem na zahradu. Jinými slovy, dovolenou u nás můžete trávit společně i odděleně, podle toho, jak vám to samotným vyhovuje.

V chalupě je k dispozici ke každé části objektu samostatná koupelna se sprchovým koutem a vybavená kuchyň, v pokojích TV a v celé chalupě též bezplatný přístup k internetu. Chalupa se nachází ve slepé ulici, provoz je zde tedy minimální a klid naopak božský, stačí ujít pár kroků a jste v lese. Pro kola i lyže je zde určen krytý uzamykatelný prostor.

Co v okolí penzionu můžete zažít?

V okolí chalupy je množství cyklostezek, rybníků, lesů i pamětihodností, v jejichž blízkosti probíhá celou letní sezónu řada kulturních a sportovních událostí. Ve vzdálenosti do 20 kilometrů můžete navštívit zříceninu středověkého hradu Landštejn, zaniklé pohraniční vesnice u Starého Města pod Landštejnem, rozhlednu U Jakuba ve Valtínově, dále renesanční město SlavoniceMuzeum československého opevnění, obec Klášter s barokním kostelem Nejsvětější Trojice ze 17. století, muzeum veteránů v Nové BystřiciGolf Resort Monachus u Nové Bystřice, tenisová hřiště v Nové Bystřici, restauraci v  Bison Ranch Rožnov se specialitami z bizoního masa, Staré Město pod Landštejnem a jeho lanový park, dráhu pro in-line bruslaře nebo sportovní střelnici a také slavné keramické dílny v Maříži, koupání nabízí, kromě místních rybníků i rašelinové koupaliště hned za rakouskou hranicí v Reingers nebo resort Sole-Felsen-Bad Gmünd. Téměř všude se v okolí dostanete místní úzkokolejkou taženou parní lokomotivou s vozem pro jízdní kola. Jedna ze stanic se je přímo v obci Albeř v těsném sousedství rybníku Osika. Podrobněji se o okolních zajímavostech a námětech na výlety dočtete v části Tipy na výlet. Nutno pouze dodat, že celá Česká Kanada se na přelomu léta stává houbařským rájem.