Hokejbalisté Olympu vedou v play-off nad Brnem

Hokejbalisté Olympu J. Hradec vstoupili úspěšně do vyřazovacích bojů I. ligy. V prvním zápase osmifinálové série, která se hraje na dvě vítězství, vyhráli na hřišti brněnských Buldoků 2:1.

O Velkém pátku ve 14 hodin se na Hvězdárně hraje první odveta

Podzimním hokejbalovým králem jižních Čech opět Olymp
Ilustrační foto – archiv

HBK Bulldogs Brno – TJ HBC Olymp J. Hradec 1:2 (1:0, 0:2, 0:0). Góly a přihrávky: 14. L. Šmarda (Klíma) – 25. Škarda (Tržil), 29. Hunal (Slanina, Plášil). Střely na branku: 25:21. Vyloučení: 5:10, z toho B. Mátl 5 min. + trest do konce zápasu, Čapek 10 min. osobní trest. Rozhodčí: P. Škrobák – M. Škrobák, 70 diváků. Stav série: 0:1 (1:2).

Pro brněnské Buldoky byl zápas historickým svátkem, poprvé ve své existenci totiž hráli zápas play-off v takhle vysoké soutěži. Však také byli na utkání řádně nažhaveni a v první třetině hýřili aktivitou. Za každým balónkem šli po hlavě. Hosté to sice čekali, ale byli zaskočeni. Zaslouženě také jako první inkasovali, když vyloučení Matouše Smudka potrestal v přesilové hře Libor Šmarda. „Brno mělo šance, ten gól si vybojovalo,“ okomentoval úvodní dějství brankář Olympu Filip Janák, jenž si na nedostatek práce stěžovat nemohl.

Druhá třetina byla taková rozháraná, často se vylučovalo. My jsme hráli dost času v oslabení,“ popsal F. Janák druhou třetinu. Jindřichohradecké mužstvo v prostřední části nasbíralo 39 trestných minut, avšak všechna oslabení přečkalo bez úhony. Naopak těsně poté, kdy vypršel pětiminutový trest Bronislava Mátla, jímž byl oceněn za oplácení, vyrovnal ve hře pět na pět Ivan Škarda – 1:1. V závěru druhé patnáctiminutovky pak dostali možnost přesilovky rovněž hosté, přičemž s ní naložili znamenitě. Vyloučení kapitána Lukáše Zapletala zužitkoval po 29 vteřinách Martin Hunal.

Ve třetí třetině se Buldoci snažili stav srovnat, tlačili se před Janákovu klec, ale jejich nápor ostřílenější Jihočeši ustáli. Přečkali bez úhony i další dvě dvouminutová oslabení a v závěru i padesátivteřinovou brněnskou hru bez brankáře. „Konec jsme zvládli, i když nás párkrát sevřeli,“ oddychl si F. Janák.

Osmifinále se teď z asfaltu v Novém Lískovci, kde se hrálo ve výborné atmosféře, stěhuje na plast jindřichohradecké Hvězdárny. Odveta se uskuteční v pátek 30. března od 14 hodin. Pokud se v ní nerozhodne, pak se bude hrát potřetí, a sice v sobotu 31.3. v 11 hodin.

Martin Landkammer (J. Hradec – kapitán): „V Brně se nám nepovedl začátek. Abychom s tím něco udělali, tak jsme přidali na bojovnosti a důrazu. To nám pomohlo k otočení výsledku a nakonec jsme výhru opravdu ubojovali. Rozhodčí měli přísný metr, ale pískali dobře. Moc bychom si přáli, aby nás v pátek přišlo povzbudit hodně diváků.“

J. Hradec: F. Janák – Hunal, B. Mátl, Landkammer, Tržil, Plášil, Popelka – Čapek, Strašík, Slanina, Klimeš, Matějka, Škarda, Miláček, Smudek.