16.2 C
Jindřichův Hradec
23.05. 2024
Archivní

Jedna země, jeden domov – promítání filmu | Zámek Dobrohoř

Další projekce filmu JEDNA ZEMĚ, JEDEN DOMOV o krajině českorakouského pohraničí se uskuteční v sobotu 25. března od 17.30 hodin na zámku Dobrohoř při příležitosti zahájení zámecké sezóny 2023.

Film JEDNA ZEMĚ, JEDEN DOMOV o krajině českorakouského pohraničí s Veronikou Khek Kubařovou v hlavní roli vypravěčky bude možné zhlédnout v sobotu 25. března od 17.30 hodin na zámku Dobrohoř při příležitosti zahájení zámecké sezóny 2023. Součástí večera bude též beseda s režisérem filmu o vzniku a průběhu natáčení.

Více o filmu

Jedna země, jeden domov je film o krajině česko-rakouského pohraničí a její výjimečné atmosféře. Divák se v něm seznámí s územím nacházejícím se po obou stranách státní hranice – od Dešné ležící v jihovýchodní části okresu Jindřichův Hradec, přes Českou Kanadu, oblast severního Waldviertelu a Vitorazsko až po Novohradské hory. Film vznikl ve spolupráci s obcemi celého regionu na české i rakouské straně a svým laskavým hlasem jej doprovodila herečka Veronika Khek Kubařová. Je volným pokračování filmu Česká Kanada vypravuje z roku 2020 s Ondřejem Vetchým v hlavní roli vypravěče.