-3.7 C
Jindřichův Hradec
8.02. 2023
Články

Městská policie: Dívky, které zatoužily po značkách

Městská policie.
Ilustrační snímek – Foto: Adam Hudec

Čím se zabývala městská policie v Hradci v uplynulých dnech? Podívejte se s námi na výpis událostí:

V pátek 3. října před druhou hodinou ranní vyjížděli strážníci na sídl. Hvězdárna, aby prověřili muže chodícího s baterkou po střeše panelového domu. Na místě samém zjistili technika firmy Necoss, který prováděl pravidelný servis internetového zařízení.

V pátek 3. října v ranních hodinách spatřil strážník konající pochůzkovou službu muže, na kterého byl soudem vydán příkaz k zatčení.  Po ověření platnosti vyhlášeného pátrání si přivolal kolegu k provedení kontroly jednoho z baru v centru města, kam krátce předtím muž vstoupil. Následně strážníci třiačtyřicetiletého muže z Jindřichova Hradce eskortovali do policejní cely.

V pondělí 6. října přijala stálá služba telefonické oznámení o klíčích ponechaných ve dveřích osobního automobilu na sídlišti Vajgar.  Strážníci vyrozuměli majitele, který si vozidlo překontroloval a posléze i uzamkl. V uplynulém týdnu také převzali v supermarketu Kaufland zapomenutou nákupní tašku s přenosným radiopřijímačem a telefonem.  Pokud se strážníkům podle čísla SIM karty nepodaří dohledat vlastníka, předají nalezené věci na ztráty a nálezy.

V sobotu 4. října dvacet minut po jedné hodině ranní zachytil strážník obsluhující kamerový systém dvě slečny (20 a 25 let), jak na Masarykově nám. přistoupily ke dvěma přenosným dopravním značkám, které vyjmuly ze stojanu a odnášely je směrem k nábřeží.  Na místo dostavivší se strážníci zajistili, aby obě dopravní značky byly vráceny zpět na místo. Poté zjištěné přestupkyvyřešili v blokovém řízení.

Z přestupku proti majetku si vyslechla obvinění osmatřicetiletá žena z Dačic, která při vážení a následném oceňování nadlehčila sáčky s jablky, banány a brambory. Jakmile se dostavila k pokladně, provedl personál Kauflandu kontrolní vážení, které jen potvrdilo podezření z podvodného jednání. Poté co žena zjištěný cenový rozdíl ve výši 22 Kč doplatila, strážníci zjištěný přestupek vyřešili blokovou pokutou.

Zdroj: Luboš Müller, vrchní strážník

Nejnovější články

Soutěž v Domě gobelínů s názvem „TEXTILNÍ FANTAZIE“

Miloslav L

Tříkrálová sbírka na Jindřichohradecku byla rekordní

Miloslav L

Valentýnské menu v restauraci Pod Zámkem

Miloslav L